22.05.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Hiç sigara tiryakisi Şempanze duydunuz mu?

Hiç sigara tiryakisi Şempanze duydunuz mu?

Hiç sigara tiryakisi Şempanze duydunuz mu?

Kuzey Kore’de bulunan Pyongyang Hayvanat Bahçesinde akıllara zarar bir olay yaşanıyor. Haberi Twitter hesabından veren PETA yani Dünya Hayvan Hakları Örgütü, Pyongyang Hayvanat Bahçesinin en çok ziyaret edilen şempanze Azalea’nin 1 yıldır günde 1 paket sigara içtiğini duyurdu!

Hayvanat Bahçesi bunu insanları eğlendirmek ve devamlı gelmeleri için şempanze Azalea’yı sigaraya alıştırmışlar. Eğitimcisi yıllardır sigara içmesini teşvik ediyor ve sonunda alışan Azalea artık kendi sigarasını kendi de yakabiliyor.

Hatta gelenlerin en eğlenceli gördükleri kurgu ise, Azalea’ya sigara veriyorlar ama çakmak yada ateş vermiyorlar. Gelen ziyaretçiler eğlenmek için kendi yaktıkları sigaranın yanan izmaritini kafesten içeri atıyor. Şempanze Azalea sigarasını yakmak için içeri atılan yanan izmaritle sigarasını yakıyor.

Bunu gören ziyaretçiler gülmekten yerlere yıkılırken, resmen Hayvan istismarı yaptıklarını hiç düşünmüyorlar.

Time dergisine açıklama yapan PETA başkanı Ingrid Newkirk, olaydan ne kadar etkilendiklerini ve bunla ilgili kampanya başlatacaklarını da dile getiriyorlar. Fakat Kuzey Kore diktatörü Kim, tarafından zaten insanları da şempanze gibi gördüğü için pek dikkate alacağı düşünülmüyor.

Hiç sigara tiryakisi Şempanze duydunuz mu? | Şempanze Azalea


Ne kadar acı! Günde 1 paket sigara içiyor!

Böylesine acımasız bir olayın yaşanmasından üzgün olduklarını belirten PETA, Kuzey Kore’de bulunan bu hayvanat bahçesinde en çok ziyaret edilen Şempanze Azalea (chimp azalea) olduğunu ve neredeyse her saat bir sigara verip eğlencesine yaktırdıklarını söylüyor. Günde neredeyse 1 paket sigara içen Şempanze Azalea, görünüşte sigara içerken de gayet keyif aldığı artık tiryaki olduğu görülüyor.

Hayvanat Bahçesinde, smaç yapan maymunlar, toplama çıkarma yapabilen köpekler, hatta bir patencinin etrafında dans eden güvercinler bile var. Fakat en çok ziyareti gene Şempanze Azalea çekiyor. Adeta bu acımasızlık insanlara keyif veriyor.

Hiç sigara tiryakisi Şempanze duydunuz mu? | Şempanze Azalea sigara yakıyor!

İnsanlarda da böyle değil mi? Önce 1 sigara ile başlayıp tiryakilik seviyesine ulaşırsınız ve günde en az 1 paket sigara içmeye başlarsınız. İnsanlara sigarayı alıştırmak tıpkı Şempanze Azalea’ya sigara alıştırmak kadar acımasızlık değil mi?

Bu olay bizi gerçekten çok üzdü ve ekip olarak, Kuzey Kore’nin 1983 doğumlu Diktatörü Kim Jong-un’u aşağıdaki resimle protesto ediyoruz.

Şempanze Diktatör Kim Jong-un

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ