18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Avusturya son siber saldırıların arkasında bir Türk olduğunu açıkladı!

Avusturya son siber saldırıların arkasında bir Türk olduğunu açıkladı!

Avusturya son siber saldırıların arkasında bir Türk olduğunu açıkladı!

7 Şubat 2017 yılında Avusturya Meclisi açılışında internet sitesinin 20 dakika kapalı kalmasının ardında Siber saldırı olduğu görülmüştü. Saldırıyı ise Aslan Neferler Tim’in (ANT) üstlenmişti. Avusturya ordusu istihbaratı olayın arkasını araştırdı ve bu işin arkasında olan kişinin ABD’de yaşayan Arslan A. olduğunu belirledi.

Son zamanlarda Avusturya’nın resmi makamlarına gerçekleştirilen sanal saldırıların arkasındaki ekip hakkında Avusturya Ordusu İstihbaratı Türk hackerın kimliğinin tespit ederek, ABD yetkilileri ile paylaşarak yakalanması için destek istemiş. Fakat ABD’deki ikamet ettiği yere yapılan operasyonda evin boşaltıldığı görüldü. Hatta satılığa bile çıkarılmış.

ABD’nin Kentucky eyaletinde Bowling Green kasabasında tek katlı geniş bir evde yaşayan Osman T. ya da General Osman olarak da bilinen Arslan A.’nın renkli bir profile sahip olduğu, facebook hesabı dahil tüm hesaplarını kapattığı görüldü. Amerikan vatandaşı olduğu tahmin edilen Arslan A.’nın erkek kardeşi ve kuzeniyle beraber yaşıyordu.

Dünya genelinde 150 ülkede 600’e yakın zombi bilgisayarı yani virüsle kendi sistemine bağlayan Arslan A., sadece Avusturya değil Türkiye karşıtı bir çok ülke sunucusuna saldırdığı tahmin ediliyor.

2016 yılında 2 Şubatta Viyana Havayollarına yapılan saldırın arkasında da Arslan A.’nın ekibi var. Avusturya Ordusu İstihbaratı, Marttan sonra ise Merkez Bankası, Dışişleri Bakanlığı, Savunma Bakanlığı, parlamento ve istihbarat servislerine saldırıldığını, bir çok saldırıda kendilerini koruyabildiklerini söylüyor. Sadece Avusturya değil Moody’s saldırılarınında arkasında bu grubun olduğu söyleniyor.

Facebook paylaşımlarına bakıldığında  kendisini Siber Güvenlik Uzmanı ve bir Asker olarak tanıtıyor. Tüm arkadaşlarının hepsi neredeyse Türk. Şu an için tüm hesaplarını askıya alan Arslan A. kayıplara karıştı.

Avusturya soruşturmaya devam ettiklerini şu an için basına bu bilgilerin sızdırılmasının soruşturmaya zarar vereceğini söylüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ