DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Parazit nedir? Parazitler nasıl oluşur? Parazitlerden Nasıl kurtulabiliriz?

Parazit nedir? Parazitler nasıl oluşur? Parazitlerden Nasıl kurtulabiliriz?

İnsan vücudunda her gün milyonlarca mikro canlı yaşar ve ölür. Kurt, Mantar, Mikrop, Virüs, Bakteri gibi genel olarak Parazit dediğimiz bu canlıların hepsi Modern Tıpta genelleme yapılarak sanki işleri hep kötüye sokuyormuş algısı oluşmuştur. Halbuki bu mikroorganizmaların vücutta değişik görevlerde yardımcıdır. Yazımızda iyi ve kötü parazitleri birbirinden ayırıp, Parazit nedir? Parazitler nasıl oluşur? Parazitlerden Nasıl kurtulabiliriz? Parazitler Kansere neden olur mu? Kıl kurdu, Bağırsak kurdu ve solucanları neden oluşur? Parazit ve Kurtlardan kurtulmanın Alternatif Tıp’ta tedavileri nelerdir? Morgellons hastalığı nedir? Morgellons nasıl anlaşılır, tedavisi nasıl yapılır? Sorularına uzman kaynaklardan topladığımız bilgilerle anlatmaya çalışacağız.


Parazit nedir? Parazitler nasıl oluşur? Parazitlerden Nasıl kurtulabiliriz?

İnsan vücudunda yaşayan, işe yarayan yada yaramayan canlıların hepsine Parazit denir. Yaşadığımız ortamlarının hepsinde Kurt (hermint) yumurtası bulunur. Bu yumurtalar ağızdan sindirim sistemine girerler. Sindirim sisteminde yaşayacak bir mekan bulamazsa dışarı atılır. Çünkü kodlaması harika olan sistem sağlıklı ise, parazitlerin hayat bulması engellenir. Eğer Bağırsaklar yada Karaciğerde metabolik atıkların birikmesinden kaynaklanan çöplükler varsa, işte bu parazitlerin yaşam bulacağı, üreyeceği harika yerlerdir.

GDO’lu besin tüketen, hazır gıdalar ile gelen Katkı maddeleri, Ter kokusundan kurtulmak için kullanılan Deodarantlar, Harika kokulu doğal özdeş aromalı duş jelleri kısaca Vücut bakım ürünleri ve hastalıklarda kullanılan ilaçlar, Bağırsakların ve Karaciğerin işleyişini engelleyerek kimyasını bozar. Alınan bu tehlikeli kimyasallar, bağırsak dokularını tahriş eder. Parazitler sindirim sistemindeki yolculuğunda zedelenmiş bağırsak dokuları varsa hemen oralara yerleşir. Orada tabiri caizse çadırlarını kurarlar ve yumurtalarını burala bırakarak, kendine bir ortam yaratır. Her şey bunla kalmaz, yeni yerler bulmak içinde kana karışarak, bütün dokulara adeta bir turist gibi gezerek yer beğenirler.

Bağışıklık Sistemi güçlü ve ayakta olan İnsan vücudu, tıpkı gümrük muhafaza ekipleri gibi, yabancı bir oluşumun barınmasını engeller ve dokulara bırakılmış parazit yumurtalarını ambalajlayarak adeta kapsül içine hapsederler. İnsanın ölümüne kadar kapsüllenmiş bir biçimde kalırlar.

Peki kapsüllenmiş Parazit yumurtalarının zararı olmaz mı?

Kapsüllenen Parazit yumurtaları birikerek ilerde ciddi sorunlara neden olur. Yapılan araştırmalarda Solucan yumurtalarının sizofreni, egzama, depresyon ve astıma, Kıl Kurtlarının yumurtaları ise migrene neden olmaktadır.

Peki Bağışıklık Sistemi güçsüz olan kişilerin Parazit yumurtaları kapsüllenir mi?

Sentetik besinler tüketen, bağışıklık sistemi çökmüş, doku kimyaları tahrip olmuş kişiler de Parazit yumurtalarının kapsüllemesi olmaz. Sonradan bağışıklık sistemi çöken kişilerinde oluşturulan kapsüllenmiş Parazit yumurtaları, koruması erir ve başı boş olarak vücuda yayılır. Parazit yumurtaları, lavralara dönüşürerek, organların dokularında yeni yaşam merkezleri kurarlar ve buralarda ürerler.

Okumadan Geçme: Yüzümüzde bizle beraber yaşayan başka canlılar mı var?


Hiç merak ettiniz mi insan öldüğünde neden cesedinin her tarafından kurtlar, solucanlar çıkar ve tüm bedeni yerler?

İşte ömür boyu insanın biriktirdiği Parazit yumurtaları, yaşam bittiğinde serbest kalırlar. Canlanırlar, ürerler, dokuları yiyerek kocaman solucan ve kurtlara dönüşürler. İnsan öldükten sonra cansız bedeninin solucan ve kurtlarla kaplanması acı vermese de, hayatta iken bu solucan ve kurtlarla ciddi ağrılar, acılar ve hastalıklar çeker.

Araştırmalara göre İnsan vücudu 2 bin türe yakın Parazit ailesi için bir konaklama merkezi olabilir. İstatistikler ise dünyadaki insanların yüzde 97’sinde Parazitler (Kıl Kurdu, Tenya, Solucan), yüzde 25’inde Mantar enfeksiyonları, yüzde 70’den fazlasında “Toxoplasma Gondii” adı verilen parazitin neden olduğu Toksoplazma Enfeksiyonu görüldüğü belirlenmiştir.

Parazit nedir? Parazitler nasıl oluşur? Parazitlerden Nasıl kurtulabiliriz? | Bağırsaklarda Parazit içine giren yararlı bakterilerde vardır

Parazit nedir? Parazitler nasıl oluşur? Parazitlerden Nasıl kurtulabiliriz? | Bağırsaklarda Parazit içine giren yararlı bakterilerde vardır


Askaris, Kıl Kurdu, Tenya gibi tehlikeli Parazitlerin Belirtileri nelerdir?

Parazit yumurtalarının en tehlikeli olanları Askaris, Kıl Kurdu ve Tenyalarındır. Bunların vücuttaki çoğalmaları, dokulara zarar vermesi, genel olarak aynı belirtileri göstermektedir.

Sürekli Başağrısı, Ciltte döküntüler, kaşıntılı şişikler ve kızarıklıklar gibi problemler, Devamlı bitmeyen bitkinlik, halsizlik, Kansızlık (Anemi), Erken Kellik, Tırnakların kırılması, Bitmeyen bağırsak hareketleri ve sürekli gaz çıkarma, şişkinlik, Uykuda ağızdan yastığa akan salyalar ve uykuda iken sıçramak ve dişleri gıcırdatmak, ağızda,terde ve dışkıda kötü kokular olması, Parazitlerin belirtileri yada varlığına işarettir.

Bağırsak ParazitleriKabızlık, İshal, Spastik Kolit gibi çok şikayet edilen hastalıkların sebebidir. Bu parazitler zamanla bağırsak dokularında tahribat yapar. Alınan gıdaların içindeki yararlı maddelerin emilimine engel olurlar. İnce bağırsaklar yağ emilimi yapmayıp, hepsini kalın bağırsağa gönderdiğinde Kabızlık, İshal, Spastik Kolit gibi sıkıntılar meydana gelir.

Parazit nedir? Parazitler nasıl oluşur? Parazitlerden Nasıl kurtulabiliriz? | Parazit yumurtaları

Parazit nedir? Parazitler nasıl oluşur? Parazitlerden Nasıl kurtulabiliriz? | Parazit yumurtaları


Parazitler Kansere neden olur mu?

Parazitlerin bazıları, örneğin Trematot adındaki Parazitler özellikle doğal olarak Bağırsaklarda yaşayabilirler. Bağırsaklarda oluşan yaralar yada doku zedelenmeleri yada tahrişler olursa, bu yerlerden kana karışır, diğer organlara doğru yola çıkar. Organların dokularında Propil alkol, Formaldehit gibi eritici kimyasallar varsa Trematotlar kapsüllenemez ve üreyerek çoğalmaya başlar. Propil Alkol ve Formaldehit nasıl dokulara kadar ulaşır derseniz, cevabı gene evde kullanılan deterjan, plastik şişeler, kozmetik ürünler, şeker ve hazır gıda sanayi ürünlerinde var olduklarını görebilirsiniz.

Karaciğer dokularında bu parazitler, Hepatit Hastalığına, Pankreasa ulaştığında Diyabete, Timus Bezlerine ulaştığında AIDS’e, Beyinde Erken Bunama ve Alzheimer, şizofreni yada depresyon benzeri psikolojik sorunlara, Akciğerlere ulaşatığında Astıma, Böbreklerde Glomerülonefrite, Prostat bezlerinde Prostatite, Rahimde Endometriyum kalınlaşmasına, gözlerde ve kaslarda ağrı ve kaşıntıya neden olur.

Parazitler üremeye başladıklarında dokularda da büyüme başlar. Büyüme, dokulardaki hücreleri bölünmelerine teşvik eder. Parazitlerin üreme hızları çoğaldıkça, doku hücreleri daha da hızlı bölünür. Dokularda ne kadar çok atık madde birikirse, Parazitler o kadar hızlı büyümeye başlar. Atık maddeler çoğaldıkça, Hasta gittikçe fenalaşır. Kanser araştırmalarına bakıldığında hemen hemen her kanserde bu tip gelişme vardır.

Parazit nedir? Parazitler nasıl oluşur? Parazitlerden Nasıl kurtulabiliriz? | Bağışıklık Sisteminin beyni Bağırsaklardır

Parazit nedir? Parazitler nasıl oluşur? Parazitlerden Nasıl kurtulabiliriz? | Bağışıklık Sisteminin beyni Bağırsaklardır


Parazitlerin neden olduğu Margellons hastalığı nedir?

ABD’de yakın zamanda Margellons adında bir hastalık türedi. Ardından Kanada, Avustralya ve Avrupa’da da görülmeye başladı. En sonunda da Türkiye’de de görüldü. Margellons hastalığının belirtisi ise, sanki bir böcek ısırmış gibi (arı sokmasına benzer) kaşınmalar oluşması, cilt lezyonları oluşup bu lezyonlardan mavi, kırmızı, yeşil, şeffaf yada beyaz fiber liflerin çıkması yada pembe kurtçuk ve siyah böcek benzeri maddelerin dökülmesi, eklemlerde ağrı ve yorgunluktur. Bunun yanında nörolojik belirtileri de vardır. Yakın dönemde hafıza kayıpları, zihinsel karışıklıklardır.

Margellons hastalığının nedeni ise Havadan gelen Jetler ve Uçakların saldıkları zehirli atıklar, Yapay geliştirilen canlı denemeleri, aşı ve ilaçlarda kullanılan nanoteknolojik ürünler, genetik araştırmalarıyla hazırlanan biyolojik silah denemeleri ve buna bağlı çevresel atıklardır. Bazı uzmanlar ise yeni geliştirilen Antibiyotik ilaçlar, Antifungal kremler, yapay vitamin ürünleri, hayvanların kıl kurdu gibi parazitlerden korumak için geliştirilen ilaçların olduğunu iddia etmektedir.

Türkiye’de Margellons hastalığına yakalanan bir kadındaki belirtiler, boyun, göğüs ve kollarda kırmızı yaralar, bu yaralardan şeffaf renkte fiber lifler çıkması ve çıkarken bazen ağrı yapması, cilt altında devamlı bir böcek geziniyor hissi, böcek sokması gibi acı hissedilmesiydi. Türkiye’de yeni bir hastalık olduğu için doktorlar teşhis edememiş ve sorunun psikolojik olduğu söylenmişti.


Parazitler nasıl geçer? Parazitler nasıl yok olur? Parazitlerden Nasıl kurtulabiliriz?

Yazımızı okuduktan sonra bu soruları sormak gayet normal. Çünkü Kıl Kurdu ve Tenya, Trematotlar ve Bağırsak Parazitleri çok tehlikeli parazitlerdir. Bağışıklık sisteminin beyni olan Bağırsaklar eğer korunamazsa işler kötüye gidiyor demektir.

Bu parazitleri temizlemek için Alternatif Tıp’da uzman olan Tıp Doktoru ve Biyolog olup, Rusya’nın Uluslararası Alternatif Tıp okulunu bitiren Kazak Türkü bilim insanı Aidin Salih‘in bir kaç önerisi var.

Bağırsak ve Karaciğer temizliği ile bu kötü parazitlerden kurtulmak çokta zor değil. Fakat bu yapacağınız temizlik artık bundan sonra her şey rayına oturur demek de olmaz. Katkılı Gıdalar, GDO’lu ürünleri, Vücut Bakım ürünleri adı altında kimyasalları hayatımızdan çıkarmalıyız.

Yapılacak bu doğal tedavi, doku temizliğine katkıda bulunup, parazitlerin dökülmesine yada parazitlerden kurtulmaya yarayacaktır.

Parazit nedir? Parazitler nasıl oluşur? Parazitlerden Nasıl kurtulabiliriz? | Parazit tedavisinde doktorunuza sorarak şifalı bitkileri kullanınız

Parazit nedir? Parazitler nasıl oluşur? Parazitlerden Nasıl kurtulabiliriz? | Parazit tedavisinde doktorunuza sorarak şifalı bitkileri kullanınız


Karaciğer Temizliği için Öneriler

Karaciğer Temizliğinden 3 gün önce aşağıdaki öneriler yapılmalıdır.

  1. Karaciğer temizlenmesinden önce 400 ml kaynamış suyun içine, 1 çorba kaşığı pelin otu atılarak 15 dakika demlenir. 3 gün boyunca günde 3 yada 4 defa 1 kahve fincanı içilir. Eğer bunu yapmak istemiyorsanız 250 ml kaynatılmış su içine, 3 çorba kaşığı Solucanotu çiçek ve yaprakları ile atılarak demlenir. 1 saat sonra süzülür ve cam şişeye konur. Günde 4 defa 1 yemek kaşığı içilir.
  2. 3 gün boyunca her akşam 5’te 1 yemek kaşığı Magnezyum Sülfat içilir. 1 saat geçtikten sonra da lavman yapılır.

Karaciğer Temizliği yapıldıktan sonra aşağıdaki öneriler yapılmalıdır.

  1. 1 su bardağı ılık suyun içine, 50 gram evde yapılmış probiyotik sirke, 1 kahve kaşığı çörek otu yağı (çocuklara 5 – 7 damla), 1 yemek kaşığı hakiki bal karıştırılarak içilir. 3 yada 5 diş sarımsak ezilerek arkasından yutulur.
  2. 2 saat sonra öğlene kadar, her saat bir diş sarımsak yutulur, 200 gram kavrulmamış kabak çekirdeği içindeki yeşil iç zarıyla beraber yavaş yavaş yenir. Kabak çekirdeği 50 ile 100 gram değerlerinde, hakiki bal ile karıştırılarak çocuklara verilebilir.
  3. öğlen sadece kırmızı Pancar, Turp, Havuç, Soğan, Sarımsak, Dere otu, Tere, Reyhan ve Kekikle yapılmış salatanın içine 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı, 1 çorba kaşığı zeytin yağı ve 5 yada 7 diş sarımsak ile yenir. Eğer yemek yenme istenirse 3 saat sonra sadece 1 çeşit hafif bir yemek olabilir.
  4. Akşam olduğunda ise, 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı (çocuklara 5-7 damla) greyfurt yada havuç suyu ile karıştırılarak içilir. Arkasından kabuğu ile buharda yada yemeğin içinde pişirilen 5 ile 7 diş sarımsak (çocuklarda 1-3 diş) çatlatılarak yenir.
  5. Bu süreç 3 yada 5 gün sürmektedir. Yatmadan önce Lavman yapılır. Lavman için 1,5 litre doğal kaynak suyuna 2 limon sıkılarak hazırlanmalıdır.

Bakmadan Geçmeİlk hastalık ne zaman ortaya çıktı? Salgın hastalıklar nasıl oluştu?


Parazitlerin Çoğalmaması için hangi bitkiler yenebilir?

Parazitlere karşı nane, kekik, Papatya, Sarımsak, Soğan, Tarçın, Kimyon, Beyaz Lahana Tohumu, Kereviz Tohumu, Anason, Çörek otu, beyazbiber, karabiber, fülfül, kakule, ceviz, karanfil, pelinotu, defne yaprağı, defne meyvesi ve hakiki zeytinyağı ister tek tek yada birbiri ile karıştırılarak kullanılabilir. Mesela, Kimyon, Beyaz Lahana Tohumu, Kereviz Tohumu, Kekik eşit miktarlarda öğütülerek karıştırılır ve 3-5 gün sabah ve akşam 1’er tatlı kaşığı yenebilir.

Kimyon, Anason, Tarçın, Karabiber, Beyazbiber aynı ölçülerde öğütülerek karıştırılabilir ve  3-5 gün sabah ve akşam 1’er tatlı kaşığı yenebilir.

Çocukları katkı maddeli, hazır gıdalardan uzaklaştırmalı. Her gün hakiki bal şurubu yada havuç suyunu sevdirerek, el temizliği alışkanlığı kazandırılıp, parazitlerden uzak tutulabilir.

Bunların haricinde Parazit belirtisi görülen kişilerin, Doktor gözetiminde en doğal çözümler istenebilir.Ayrıca Bakınız

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.