20.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Google’ın yeni robotunun hareket kabiliyetini görünce çok şaşıracaksınız!

Google’ın yeni robotunun hareket kabiliyetini görünce çok şaşıracaksınız!

Google bir süredir hareketli robotlar üzerine çalışıyordu. 2017 Mart ayında videosu çıkan en son yaptığı bir prototip Robot, önündeki engellerden zıplayıp, merdivenlerden inen ve çıkan, yerdeki meyve kasalarını taşıyıp onları yükleyen estetik hareketler yapabiliyor.

Robot teknolojisinde hızlı ilerleyen Google, önümüzdeki bir kaç yıl içinde daha kim bilir neler yapacak!

İnternet dünyasının tartışılmaz 1 numarası Google’ın sahip olduğu Boston Dynamics şirketinin ürettiği, Handle adlı yeni robotunun uzun bacakları sayesinde önüne gelen engel ve zeminin şekline takılmadan seri hareketler yapıyor.

4 sene önce Google’ın 2013 sonunda satın aldığı Boston Dynamics, robotları bir nevi mekanik tip hayvan. Tasarımlarında hayvanların özellikleri ile robot teknolojisini birleştiriyor.

1992 yılında kurulan Boston Dynamics, Amerikan Ulusal Mühendislik Akademisi üyesi Marc Raibert ve çalışma arkadaşları tarafından MIT yani Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde ilk temeli atılmıştır.

ilk defa hayvanlar gibi koşan ve dönüş kabiliyeti olan robotları üretti. BigDog, LS3, PETMAN, Cheetah, SandFlea, RHex, RiSE ve LittleDog  adında yaptığı bu tip robotlara en son eklediği serisi ise Handle.

1 metre 98 cm olan boyu ile saatte 15 km hız yapabilen Google Robot Handle’ın esnek ve kıvrak hareketlerinin videosunu izlerken vay beee! eminiz ki diyeceksiniz.

Google Robotu Handle İzle


Google’ın yaptığı yeni robotun hareket… paylaşan: gelgez.net

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ