17.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Çinliler Lego oyuncaklarının birebir aynısını yaptılar!

Çinliler Lego oyuncaklarının birebir aynısını yaptılar!

Kopyalama ürünlerinde özel yetenekleri olan Çin, bu sefer Dünyada satılan en çok oyuncak serisi olan Lego’ya el attılar. Lego’nun yöneticileri bile sahtesini gerçek sandılar!

Lego, 1949 yılında Danimarka merkezli The LEGO Group  tarafından üretilen bir oyuncak markası. Küçük parçalar ve lego karakterleri ile minyatür parçaların birleşmesi ile büyük oyuncaklar çıkarabiliyorsunuz.

Lego, Amerika ve Dünya pazarında gittikçe genişliyor. Yeni kahramanları güncel animasyon ve film kahramanları ile gittikçe büyüyor. Hatta Lego, animasyon film dünyasına da hızlıca giriş yaptı.

Lego çocukların her yaş grubuna üretim yapmaya başladı. LEGO Baby (0-3 yaş), LEGO Duplo (0-6 yaş), LEGO City, LEGO Creator, LEGO System, LEGO Technic, LEGO Bionicle, LEGO Belville, LEGO Mindstorms gibi bir seriye girerek oyun piyasasına hızlı bir giriş yapıyor. Son zamanlarda ise en çok izlenen filmlerden Harry Potter, Star Wars, Batman ve Robin, Joker, Hulk,  Örümcek Adam, Winnie The Pooh, Pokemon, Avangers, Iron Man, Scooby Do, Süperman, Spongebob Squarepants, Ben 10 gibi ünlü film karakterlerini de oyun dünyasına soktu.

Fakat başı oldukça büyük dertte.

Çünkü Asya piyasasına da giriş yapmaya çalışan Lego, 5. büyük fabrikasını Çin’e açtı. Fakat açıldıktan sonra Çin’de benzer logolu oyuncakların karakterleri aynı orjinal Lego karakterlerine benziyordu. Çin’deki fabrika müdürü bile gerçekle çakmasını ayıramadı.

İşte komik sahneler.

Video İzle


Çinliler Lego oyuncaklarının birebir aynısını… paylaşan: gelgez.net

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ