DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Ünlü şifalı bitkiler satıcısı Doktor Ömer Coşkun vefat etti! Ömer Coşkun Kimdir?

Ünlü şifalı bitkiler satıcısı Doktor Ömer Coşkun vefat etti! Ömer Coşkun Kimdir?

Ünlü şifalı bitkiler satıcısı Doktor Ömer Coşkun vefat etti! Ömer Coşkun Kimdir?

Telemarketing yani Televizyondan sattığı bitkisel karışımlarla adını duyduğumuz Doktor Ömer Coşkun 26 Şubat 2017 tarihinde böbrek yetmezliği hastalığına yenilip yaşamını yitirdi. Doktor Ömer Coşkun hazırladığı bitkisel ilaç karışımlarını özel TV kanallarında satmaktaydı.

Geçtiğimiz aylarda ABD’ye giden ve orada tedavi olan Ömer Coşkun, Türkiye dönüşü böbrek yetmezliği hastalığının verdiği acil durumdan dolayı hastaneye kaldırıldı. Ama maalesef yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ünlü şifalı bitkiler satıcısı Doktor Ömer Coşkun vefat etti! Ömer Coşkun 

Ömer Coşkun adını bitkisel ilaçlarla duyururken, adli olarak ta arkasında bir çok dosya bıraktı. Kimine göre sahteci kimine göre bitki uzmanıydı. Doçentlik almış fakat için yaptığı belgelerde yabancı dil evraklarında sahtecilikten dolayı iptal edilmişti.

Ona göre bitkilerle tedavi olmak mümkündü. “Doktor Ömer Coşkun Ürünleri” çatısı altında zayıflamadan tutun, cinsel isteksizliğe kadar bir sürü ürün satıyordu. Yaptığı ve sattığı ürünler yasal incelemelerde kaldırıldı yada yasaklandı. Ama her zaman ürününü sattı. Örneğin Tansalp markası bitki çayları hemen hemen tüm aktarlarda bulunmaktadır. ANC markası altında bir çok satış merkezi açılışı da yapmıştır.

Fakat kendi böbrek rahatsızlığına bir türlü çare bulamadan yaşamını yitirdi.

Ünlü şifalı bitkiler satıcısı Doktor Ömer Coşkun vefat etti! Ömer Coşkun Kimdir? | Özel Tv kanalında kendi stüdyolarında hazırladığı programlarla ürün satıyordu


Ömer Coşkun Kimdir? Hayatı | Biyografisi

5 Mart 1970 yılında Adana’da doğan Coşkun, ilkokulu Sarıçam, ortaokulu ise Yavuzlar Ortaokulunda  bitirdikten sonra Lise yılları  1987 yılına kadar Adana Erkek Lisesinde geçti.

1987 yılında İstanbul Tıp Fakültesini kazandı.

1993 yılında mezun oldu ve Temmuz ayında Pratisyen Hekim olarak Aksaray’ın Güzelyurt ilçesi Ihlara kasabası sağlık ocağında işe başladı.

Formula 21 Zayıflama ürünü reklamında kendi fotoğraflarını koydu

1994 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavını kazandı.

1994 yılında Erciyes Ü. Tıp Fak. Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmaya devam etti.

1998 yılına kadar tezini hazırladı. 1998 yılının 14 Ekimin’de uzmanlık belgesini aldı.

1999 yılında askerlik vazifesini yaptı. Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı GATA’da doktorluğuna devam etti.

2001 tarihinde Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim dalına yardımcı doçent olarak atanmıştır. Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi Tüp bebek merkezi’nde de çalışmıştır.

Ömer Coşkun, 2005 yılında Adana’da muayenehane açmıştı. Aynı yıl, meslek kurallarına ve yönetmeliklere aykırı davranmaktan Adana Tabip Odası Onur Kurulunun aldığı kararla para cezası verildi.

Kendi ürünlerinin piyasada sahteleri bile yapılmıştı

2006 yılında uzmanı olmadığı alanlarda hasta tedavi etmeye çalışmasından dolayı ikinci soruşturma açılınca oda üyeliğinden istifa etmek zorunda kaldı. Muayenehanesini resmi olarak kapattı fakat harici olarak muayenelere devam etti.

Yapılan incelemelerde hazırladığı tezlerde sahtecilik yaptığı anlaşıldıktan sonra Doçentliği elinden alındı. Hazırladığı tez ise “Yoğun muskuler egzersizde L-Karnitinin sıçan karaciğeri, iskelet kası ve testis dokularına etkileri” idi.

Dünyanın her bölgesinden ilginç bitkileri satıyordu

2008 yılından sonra Adana’da kendine bir laboratuvar açarak bitkiler ile ilgili gıda takviyeleri hazırlamaya başladı. Gıda mühendisi, kimyager ve eczacılarla birlikte ortak bir çalışma yürüttü.

2017 yılına kadar Ulusal olmayan uydu kanallarında kendine ait ürünleri sattı. Ürün reklamlarında hazırladığı reklamlar ilaç gibi anlatılmasından dolayı Sağlık Bakanlığının yakın markajında idi.

26 Şubat 2017  tarihinde tedavi gördüğü böbrek yetmezliği hastalığına yenildi ve yaşamını yitirdi.

Ünlü şifalı bitkiler satıcısı Doktor Ömer Coşkun vefat etti! Ömer Coşkun Kimdir? | Ciddi ürün satış rakamlarına sahip

Ürünleri kendine ait uydu TV kanalından satıyordu


Doktor Ömer Coşkun Ürünleri

“Doktor Ömer Coşkun Ürünleri” adı altında ürünleri satılmaya devam edecek gibi görülse de, Hastalığınız için kesinlikle önce Tıbbi tedavi almayı deneyiniz.

Bitkisel tedaviler için doktorunuzdan onay almadan kullanmayınız.

Özellikle Diyabet, Kalp ve Damar Hastalığı ve Kanser Hastaları gibi özel duruma sahip kişiler için sağlık, bitkisel takviyeleri gibi alternatif deneme modelleri ile geri gelmez. 

YORUMLAR
 1. murat dedi ki:

  Allah rahmet eylesin. Konuşmalarını ilgi ile izlerdim. Bitkisel tedavilerden bahseder, ilaçların kullanımı zararlı derdi.

 2. Duran Ferit dedi ki:

  Ömer Coşkun’un bitki çayları vardı almıştım. Bir zararını görmedim. Allah rahmet eylesin

 3. Bigbaba dedi ki:

  Bizde adet…
  Ölenin arkasından konuşulmaz AMA…?
  Kel’in ilacı olsa kendi başına sürerdi….!