19.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

İsrail 2020’de uçan otomobilleri satmaya başlayacak!

İsrail 2020’de uçan otomobilleri satmaya başlayacak!

Uçan otomobiller belki bir hayaldi. Çoğu kişi Beşinci Element filminde uçan arabaları izlemiştir. Çok yakın zamanda uçan otomobillerle tanışacağız.

Uçan otomobili üreten firma Urban Aeronautics, İsrail‘de bulunuyor. Şirketin Ceo’su Rafi Yoeli, uçan arabayı tanıttı. Dikey olarak havalanabilen uçan arabanın ismi ise Cormorant!

Uçan otomobil Cormorant, drone ve helikopterin özelliklerini birleştirilmiş bir hava aracı. İnsansız uçabilen hava aracı, yaklaşık 500 kiloluk yük taşıyabilme kapasitesi var. 70 km uzağa gidebilen bu araç 2020 yılında seri üretime hazır hale getirilmiş olacak. Aracın satış fiyatı ise 14 milyon USD civarı olacağı şirket Ceo’su tarafından açıklandı.

Cormorant Uçan Arabanın Videosu


İsrail 2020’de uçan otomobilleri satmaya… paylaşan: gelgez.net


Geleceğin uçan otomobili

Uzun bir süredir kendi uçan otomobilini geliştirmekte olan Slovak AeroMobil firması, AeroMobil 5.0 VTOL modelini tanıttı. Uçak pistine ihtiyaç duyan öncü modellerin aksine AeroMobil 5.0 VTOL dikey olarak kalkıp, yine aynı şekilde iniş yapıyor.

Henüz konsept aşamasında olan araç, katlanabilir kanatları sayesinde normal bir otomobil görünümünde ve dört kişilik. Kanatların uçlarına yerleştirilen elektrik motorlardan gücünü alan araç otonom uçuş yeteneklerine de sahip olacakmış.

Aracın 4.0 versiyonunu 2020 yılında üretmeye başlayacak olan firma, 5.0’ın on yıl sonra satışa sunulabileceğini açıkladı,

Dilerseniz “https://www.aeromobil.com/aeromobil-5_0-vtol/” bu siteden geniş bilgi alabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ