18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Steven Seagal Rus Vatandaşı Oldu!

Steven Seagal Rus Vatandaşı Oldu!

Steven Seagal Rus Vatandaşı Oldu!

1952’de ABD‘nin Michigan Eyaletinin Lansing şehrinde doğan Steven Seagal, amerikalı bir dövüş sanatları aktörüdür.Aynı zamanda bir film yapımcısı ve yönetmeni olan Steven Seagal , şarkıcı ve yazarlıkta yapmaktadır.

2016 yılının Kasım ayında Rusya Devlet Başkanı Validmir Putin, ünlü oyunucunun Rus Vatandaşlığına geçmesini onaylaması ardından, bir çok sevenlerini bir anda şaşırdı.

Tam adı Steven Frederic Seagal, son zamanlarda Rusya’da çok vakit geçirmiş ve aynı zamanda Putin ile de samimi bir dostluğa girmişti.

Steven Seagal’in yaptığı açıklama da ABD yasalarının birden fazla vatandaşlığa izin verdiğini, Rus Vatandaşlığını alarak burada ki dostlarına daha yakın olmak için böyle bir şey yaptığını açıkladı. Rus basınına Steven Seagal’in  kendi açıklamalarına göre büyük dedesi Moğollardan gelme, annesi ise İrlandalı, babası ise yahudidir.

Annesi Patricia ve Babası Samule,  Seagal’ın Rus kimliğindeki soyadı baba adının sonuna konulan oğlu anlamında Samuelyeviç olarak yazıldı. Artık Steven Samuelyeviç olarak anılacak.

Seagal‘ın Kalaşnikof silahlarının reklam filminde rol alacağı ile ilgili bir duyum vardı ama sonrası gelmemişti. Seagal, kısa süre önce Sırbistan pasaportu da almıştı.

Steven Seagal Rus Vatandaşı Oldu! | Astana'daki Basın Toplantısı

Steven Seagal Rus Vatandaşı Oldu! | Astana’daki Basın Toplantısı

 

Daha önce Ünlü Fransız Oyuncu Gerarde Depardieu Rus Vatandaşlığına geçmişti

2013 yılında Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, ülkede 1 milyon eurodan fazla kişilerden, normale göre % 75  daha fazla vergi alacağı ile ilgili çalışmayı, Fransız Anayasa Konseyi’nce engellenmişti. Fakat Gerarde Depardieu  Belçika’ya taşınmış, ardından Fransa pasaportunu ve sosyal sigorta kartını Fransa’ya iade etmişti. Bununla kalmayıp  Fransız aktör Gerard Depardieu, Rus vatandaşlığına geçti.

Rusya Devlet Başkanı Validmir PutinGerard Depardieu hakkında hem dostum hemde iş adamı açıklaması yapmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ