DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Astral Seyahat Nedir? Yalan mı? Gerçek mi?

Astral Seyahat Nedir? Yalan mı? Gerçek mi?

Astral seyahat terimi, geçmiş çağlarda doğa, evren, insan ve evren ilişkilerini kullanan, ruhlar alemi ile iletişime geçebildiğini ve ölülerle canlılar arasında iletişim kurabildiğini iddia eden kişilerce, sadece bilir kişilerin müdahil olduğu okültizm felsefesinde geçmektedir.

Aynı zamanda Hintlilerin başlattığı doğa üstü felsefesi teozofi’ninde başlıca terimlerinden biridir.

Astral Seyahat Nedir? Yalan mı? Gerçek mi?

Okültizm ve Teozofi’de de aynı bilindiği gibi Astral seyahat yapmak, uyku halindeyken, ruhun bedenden ayrılıp, mekan değiştirerek gezmesidir.

Yaklaşık 3 bin 500 yıl önce Zerdüşt tarafından İran’da kurulan, Zerdüştlük inancında Zerdüşt’ün göklere yükseldiği, cennet ve cehennemi gördüğü, meleklerle ve Tanrı ile görüştüğüne inanılır.

Tarihte yaşanan bu gibi olaylar bazı kişilerce yapılmaya çalışılmış ama başarılı olunmuş mu bilinmez. Ama Astral Seyahat yani boyut değiştirme işi son yüzyılda bayağı popüler bir konu.

Özellikle Astral Seyahat’in uyku haline girdiği andan itibaren başladığı söylenmektedir. Astral bir nevi hayal dünyasında gezinim gibi düşünülebilir. Bedenin sabit olduğu, ruhun dolaştığı gibi.

Astral Seyahat özellikle Kabala Musaviliğinde de görülmektedir. Bu konuyla ilgili ABD’de bulunan Monreo Enstitüsünü kuran Robert Monroe sıkça araştırma yapılmıştır. Uyku sırasında, vücuttan ruhun göbek kısmından ayrıldığını söylemekte.Kalp atışların yükseldiğini, kalan bedeni gören kişinin heyecandan nabızın arttığını, rüya içinde uçtuğu yada düştüğü sırada tekrar gözlerini açtığını söylemekte.

Bilimsel olarak Astral Seyahat nedir?

Rüya Boyutunda yani rüya görme zamanında REM uykusu olan kısa zamanda Beyin hafıza genişlemesi yapar ve bilinç altını temizlemeye çalışır. Yani tıpkı Bilgisayar harddiskin de kayıt yaptıkça aralarında oluşan boşlukları defrag yani birleştirmek gibi. Ayrılan disk bölümleri arasında anlamsız bağlantılar olduğundan, bilinç altında oluşan kirlilik rüya esnasında görülebilir. Tıpkı gündüz gözleriniz açıkmış gibi gözler Rüya esnasında çok hızlı hareket eder. Hareket eden gözler tıpkı bir şeyler görüyormuş gibi izlenim yaratabilir, gerçekçi olarak da gözükmesi söylenebilir.

Kendinizi şartlandıran bir kişi Astral Seyahat ile ilgili bilgileri okuduğunda daha önce bir deneyim yaşamayan beyin, Rüya esnasında bir takım kandırmalarda yapabilir. Hatta rüya ya hızlı girmek için, doğal yollardan elde edilen, kimyasal sentezle elde edilen, yarı sentetik bir halüsinojen olan Liserjik Asit Dietilamid yani LSD’ler kullanılır. Dünya üzerinde en iyi halüsinasyon gördüren maddedir.  Bazı kafa yapan yani uyuşturucu mantarlardan 100 kat daha etkili olup, Kızılderililerin kullandığı kaktüslerden elde edilen Meskalin kimsayalına göre de 4 bin kat daha etkilidir.

Halüsinojen maddeler genel de uyuşturucu kapsamında da görülebilir. Buna en basit örneklerden biri, Bonzai adındaki kimyasal uyuşturucuyu içtikten sonra kendini kuş zannedip binanın en üst katından atan bir ölümde bulunmakta.

Bilinçli yapılan Astral Seyahat denemelerinde, CIA gibi kurumlarda inceleme yapmıştır. Beyin kontrolü, ruh gezintileri gibi bir çok deneme en son CIA’nin sonlandırdığı projelerden de biridir.

İlgili Link: CIA 13 milyon sayfalık gizli belgeleri Halka sundu!

Astral Seyahat ile duvar gibi nesnelerden geçebilir, dünyanın bir ucundan bir ucuna geçilebilir söylemler, bilimsel olarak sadece Hollywood filmlerine konu olmuştur.

Şu ana kadar Bilimsel olarak kanıtlılığı hakkında sağlam veriler bulunmamaktadır. Fakat bir çok araştırmacı insan, kitap yazmıştır. Hatta kitaplarında nasıl yapacağı ile ilgili uygulama adımlarını da eklemiştir.

Astral Seyahat ile yapılan araştırmalar nelerdir?

1983 yılında Dr. Scott ROGO “Leaving The Body” kitabında, kişinin kendi istediğinde isterse Astral Seyahat’e girebileceğini ve bunla ilgili de bir çok uygulama sunmuştur. Fiziki olarak boyut değiştirdiğinden bahsetmektedir. İngiliz parapsikologlarından Celia Gren ise, irade dışı da bunların olabileceğini, ekzomatik deneyim terimini çıkarmıştır.

Bu konuda ciddi araştırma yapan kişi olan Robert Monreo, “Journeys Out of Body” kitabında yaşanan bir çok hikayeden bahsetmiş, bir çok teknikleri de yazmıştır. Örneğin, Ameliyat esnasında kendini üstten izleyen kişiler, sınav kağıdını bir gün önceden bakıp öğrenen kişilerin Astral Seyahat yaptıkları söylenir. Fakat sonrasında aynı şeyler bir daha yapılabilmiş mi? tabi ki hayır yani bilimsel bir açıklama olmamıştır.

Astral Seyahat son zamanlarda yapılmış bir yenilik yoktur ama bunla ilgili bir film izlemek istiyorsanız, Doktor Strange filmi çok iyi bir seçim. Filmde boyut değiştirme biraz büyü yaparak gösterilse de, ruhun bedenden ayrılıp, Astral seyahatin merkezi olan Budizm ile yakınlığı konu olmaktadır.

Astral Seyahat ile ilgili bir çok yapılması gereken uygulama hareketleri yazmaktadır. Fakat bunla ilgili sizlere bilgi kirliliği yapmayı düşünmüyoruz. Çünkü beyni bu gibi parapsikolojik meseleler ile bilinç altı kirliliğine neden olmakta istemeyiz.

Astral Seyahat (Ruh gezmesi) sözdebilim kapsamına girmektedir. Bilimsel olarak açıklanamayan yada açıklanmamış değildir. Elde sadece teorik söylemler bulunmaktadır. Filmlerdeki doğa üstü güçleri olan kişiler ve onların yaptığı mucizevi olayların, normalde olmayacağını ve gerçek hayatta da denemenin ne kadar anlamsız olduğu görmekteyiz.Ayrıca Bakınız

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.