17.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

94 yaşındaki Kung Fu yapan Çinli nine hayata meydan okuyor!

94 yaşındaki Kung Fu yapan Çinli nine hayata meydan okuyor!

Yanlış duymadınız! 94 yaşında ve kung fu ustası olan yaşlı Çinli nine Zhang Hexian fiziksel görünüm dışında bedensel olarak herkese taş çıkartacak bir çevikliği var.

Çin’de fenomen olan Nine, Kung Fu ile hayata sağlam tutunduğunu söylüyor. Her gün rutin antremanlarını yapan Zhang Hexian haber duyulur duyulmaz onu izlemeye gelenler şaşırmaktan kendini alamıyorlar. Kırsal bir yerleşim alanında sessiz yaşam süren Zhang’ın en büyük korkusu Kung fu geleneğinin kaybolması. Bunun içinde torunlarını bu spora teşvik ediyor. TV ve Cep telefonundan mümkün olduğu sürece uzak kalmamızı tavsiye ediyor.

Zhang Hexian’ın oğlu Feng Chuanyin, annesinin bakıma ihtiyacı olmadığını herşeyini kendi yaptığını söylüyor.

Çin’in Dongyuan köyünde yaşayan Nine, eskiden kötü insanlarla mücadele etmek için bu sporu öğrendiğini, ama şimdilerde artık buna ihtiyacı olmadığını söylüyor. Şimdiler de sağlam bir vücuda sahip olmak için Kung Fu yaptığını söylüyor.

Güçlü yumrukları ve seri hareketleri ise izleyenleri adeta mest yapıyor.

Çinli insanlar ona yeni bir takma ad buldular: “Kung fu Babaanne”


Kung fu Babaanneyi izlemek ister misiniz?


94 yaşındaki Kung Fu yapan Çinli nine hayata… paylaşan: gelgez.net


Kung fu nedir?

Kung Fu (Çince: 功夫, Pinyin: gōngfu) Çin savunma sanatlarının başlangıcı sayılabilir. Dünyada bu sporu yapan bir çok kişi tarafından geliştirilmiştir. Farklı stilleri olan bu sporun kökü yani temeli en eski ve en zengin bilgiyi içeren Shaolin Kung Fu’dur. Bir Dövüş sanatına çevrilen Kung fu, Shaolin kung fu, wushu kung fu, wing chun kung fu gibi 3 farklı çeşidi vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ