19.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Siber Güvenlik Ordusuna Katılmak İsteyenler İçin BTK Başkanından Mesaj

Siber Güvenlik Ordusuna Katılmak İsteyenler İçin BTK Başkanından Mesaj

Siber Güvenlik Ordusuna Katılmak İsteyenler İçin BTK Başkanından Mesaj

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Saydan, kurulacak olan siber güvenlik ekibi ile ilgili önemli bir açıklama yayınladı.

Geçtiğimiz haftalarda BTK tarafından kurulacak olan ulusal siber güvenlik ordusu için başvuruların başladığı belirtilmişti. Konuya özellikle üniversitelerin yazılım ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrenciler yoğun ilgi göstermişti. BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Saydan bu adaylar için önemli açıklamalarda bulundu.

BTK Başkanı açıklamasında siber güvenliğin önemine dikkat çekti. İşe alacakları kişilerde asla diploma ya da iş tecrübesi aramayacaklarını, adayları kapasite ve yeteneklerine göre işe alacaklarını açıkladı.

BTK Başkanı’nın Konu İle İlgili Yaptığı Açıklama

“Kıymetli USOM personeli adayı ve ulusal güvenlik gönüllüsü;

Milli güvenliğimizin bir parçası olan ulusal siber olaylara müdahale organizasyonuna katkı sağlamak isteyen kişilerin başvurularını bekliyoruz. Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK) bünyesinde faaliyet gösteren Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM), ülkemizin siber güvenliğine karşı siber ortam üzerinde ortaya çıkan tehditlerin belirlenmesi, muhtemel saldırı ve olayların etkilerinin zayıflatılması veya ortadan kaldırılmasına yönelik önlemlerin geliştirilmesi ve ilgili aktörlerle paylaşılması, Ulusal ve uluslararası seviyede siber ortamda ortaya çıkan tehditler ile ilgili kendisine ulaştırılan ihbarları da değerlendirerek, söz konusu tehditlerin tespit ve bertaraf edilmesi için kamu kurumları, kuruluşlar ve özel kişiler ile koordinasyon sağlanması için 7/24 esasında görev yapmaktadır. 

Bu çerçevede kurumumuza yapılan yoğun başvuruların daha iyi değerlendirilebilmesi ve incelenebilmesi adına; https://kariyer.btk.gov.tr/usom linkindeki başvuru formunun tarafınızca eksiksiz bir biçimde doldurulmasını müteakip başvurunuz değerlendirilecektir. Başvuruların değerlendirilmesi; mezuniyet şartı veya çalışma tecrübesi aranmaksızın, bilgi ve yeteneklerin yarışma ve sınav yoluyla ölçülmesi yöntemiyle sağlanacaktır. 

Değerlendirme sonucunda; kurumumuzun imkan ve ihtiyaçları çerçevesinde USOM’da istihdam edilecekler, oluşturulacak olan platformlar yoluyla ulusal siber güvenliğin güçlendirilmesine gönüllü olarak katkı sağlayacaklar, siber güvenlik alanında ülkemizin uzman ihtiyacını karşılamak üzere eğitim ve kamp programlarına dahil edilecekler belirlenecektir. 

Ülkemiz siber güvenliğine katkı vermek amacıyla BTK – USOM’a yapmış olduğunuz başvurunuz için şimdiden teşekkür ederim.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ