17.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Otomobiliniz Ödemelerinizi Yapsın

Otomobiliniz Ödemelerinizi Yapsın

Otomobiliniz Ödemelerinizi Yapsın

Yakın zamanda Mastercard; IBM ve General Motors‘un yapımı olan OnStar Go sistemine dahil olduğu bildirmiş. Yani Mastercard kullanıcıları, bundan böyle ödemelerini otomobilinden yapabilecek.

Örneğin; işten çıktınız ve o günkü koşuşturmada bir şeyler almayı unuttunuz. Mastercard; işbirlikleri ile yapılan uygulama ile, önümüzdeki yıl içerisinde eve dönerken arabanız size almanız ya da yapmanız gerekenleri hatırlatacak. Bir de arabanızdan inmeye gerek kalmadan, hiçbir ekstra zorluğa katlanmadan istediğinizi alarak ödeme yapabilme kolaylığı sağlayacak.

OnStar Go 2017’de Otomobillerde

Bu akıllı mobilite platformunun adına OnStar Go verildi. Tabi ki Mastercard‘ın güvenli ödeme teknolojilerine bir yenisi daha eklenmiş olacak. Sizler de bundan faydalanacaksınız. En önemlisi bu akıllı platform 2017 yılı itibariyle GM marka otomobillere entegre edilmeye başlanacak.

|OnStar Go 2017 GM Modellerinde Yılında Kullanılmaya Başlanacak|

|OnStar Go 2017 GM Modellerinde Yılında Kullanılmaya Başlanacak|

Düşünün, artık ses ile komut verebileceğiniz, Wi-Fi erişimine sahip olan, anahtarsız çalıştırılma özelliğine sahip, uzaktan kumanda edilebilen otomobiller olan günümüzde; bir de temassız ödeme sistemi OnStar Go teknolojisi gelecek. Bu da doğal olarak hızlı, pratik ve çabuk çözümlere bir yenisi olacak.

Peki OnStar Go Nasıl Çalışır?

OnStar Go sistemi IBM Watson ile çalışmaktadır. Gerçekten de müşteri ile mağaza arasında yeni bir bağ kuracak gibi görünüyor. Bu özelliği de gayet güzel. Mesela; müşteri bir restorandan öğle yemeği söyledi. Restoran daha sonraki siparişinde geçmişteki tercihlere bakarak önermeler yapıyor. Bu da sizin yemek seçerken kaybettiğiniz zamanı ortadan kaldırmış oluyor. Hatta en güzeli geliyor. Siz siparişi önceden vererek, ödemesini de arabadan yapabileceksiniz. Dolayısıyla müşteri restorandan alışveriş yapmaya devam edecek ve bilgi havuzu büyüyecek. Son durumda ise, restoran müşteriye daha iyi yemek önerilerinde bulunacak.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ