17.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Uçaklarda Telefon Kullanımı Konusu Nihayet Serbest Oluyor!

Uçaklarda Telefon Kullanımı Konusu Nihayet Serbest Oluyor!

Uçaklarda Telefon Kullanımı Konusu Nihayet Serbest Oluyor!

Bildiğiniz gibi uçaklarda kullanımı yasak olan cihazların başında cep telefonları bulunmaktadır. Ancak şimdi cep telefonları ilk olarak Amerika’da uçuşlarda kullanılmaya başlanıyor. Eğer ki, FCC tarafından düzenlenecek olan yasa kabl görür ise bundan böyle başta Amerika olmak üzere tüm dünyadaki uçuşlarda telefon serbest olabilecek.

Aslında uçaklar ile seyahat etmek, takdir edersiniz ki otobüs yolculuğuna göre daha büyük bir avantaj olarak bilinmektedir. Örnek verecek olursak, karayolu ile 15 – 20 saat süren bir yere, uçak ile 2 saat gibi bir sürede varılmaktadır. Ama uçakların da can sıkıcı tarafları bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise bazı yasaklar, başta da telefon kullanımı. Aslında cep telefonu kullanımı uçuşunuzu etkilemiyor. Ancak kule ile pilotların kullandığı telsizlerde parazit oluşturması ve dolayısıyla da iletişimin sağlanamaması gibi sorunlara sebep olur. Bu sebeple de kullanımı yasaklanmaktadır. Amerika Federal İletişim Kurumu olan FCC, uçaklardaki bu telefon kullanma yasağının kaldırılmasını sağlayacaklarını belirtmiş. Ancak bu açıklama ile birlikte birçok yolcudan ve uçuş görevlisinden yoğun itirazlar geldi. FCC Başkanı; yaptığı açıklamada yine de 2013 yılında koyulmuş olan bu kuralları iptal edeceğini söyledi. Yine söylemekte fayda var. Bu durum şu an için sadece Amerika için geçerlidir.

Son olarak Amerika’da denenecek bu işlemden sonra alınacak geri dönüşlere göre, sistem tüm dünya uçuşlarına yansıyacak. Bakalım ne gibi sonuçlar elde edilecek? İlerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. Durumları sizlere aktarıyor olacağız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ