18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Microsoft,Windows 7’yi Ne Zaman Bitirecek?

Microsoft,Windows 7’yi Ne Zaman Bitirecek?

Microsoft,Windows 7’yi Ne Zaman Bitirecek?

Microsoft, bildiğiniz üzere eski işletim sistemlerinden kurtulmak için büyük çaba sarf etmektedir. Şimdi ise Windows 7 için sinyalleri vermeye başlamış durumda.

Microsoft, ilk Windows ürünlerini çıkardığında, pencerelerden oluşmuş bir arayüze sahipti. Ve bilgisayarlara büyük bir avantaj sağlamıştı. Tabi yine hepinizin bildiği gibi Windows işletim sistemlerini uzun süreler boyunca mavi ekran hatası ile andık. Sistemler bir hata sebebiyle sürekli mavi ekran hatası ve çökme yaşıyordu. Aramızdaki sık sık dosyayı kaydet tabiri de, bizlere bu günlerden kazınmıştı.

Microsoft, tüm bu eleştiriler üzerine, daha yeni, sağlıklı ve güçlü bir işlerim sistemi geliştirdi ve Windows XP işletim sistemini geliştirdi. Ama satmakta zorlanacağını bir an olsun düşünmemişti. Şu büyük bir gerçek ki, tüm zamanların belki de en tutulan işletim sistemi Windows XP olmuştur. Memnun kalan sayısı artınca da kimse işletim sistemi satın almamaya başladı ve Microsoft zor günler geçirdi.

Bilgisayar kullanıcılarını yeni bir işletim sistemine geçirmek adına Windows XP‘yi bitirmek zorunda kaldılar. Ve Microsoft, bu tecrübe ile eski işletim sistemleri için uzun süreli destek vermeyi de kesti. Microsoft, şimdi ise aynı şekilde Windows 7 kullanıcılarını uyardı. Yani Windows 7‘nin de sonu gelmek üzere.

Windows 7 işletim sisteminin desteği 2014 yılında bitirilmişti. Ancak Windows 7 hala daha büyük ölçüde kullanılmaktadır. Microsoft, Windows 7 işletim sisteminin uzatılmış desteğinin 2020 yılında sona ereceğini belirtti. Şirketleri de uyaran Microsoft, bu tarihe kadar Windows 10 işletim sistemine geçilmesini istedi.

Microsoft şirketinin yaptığı planda, Windows 7 işletim sistemini kullanırken Windows 10‘a yapılan geçişlerin daha kolay olduğu düşünülüyor. Özellikle de Windows XP baz alınınca, Windows 7‘ye yükseldiğinizde bilgisayarınıza ekstradan bir de donanım maliyeti çıkmaktaydı. Bu sebeple Windows 10 işletim sistemine geçişler daha kolay olabilir. Çünkü Windows 7 kullanan bilgisayarların hemen hemen hepsi Windows 10 ile de uyumlu olarak çalışmaktadır.

Son olarak yazılımların tamamı Windows 10 ile uyumlu oluşundan dolayı şirketlerin de herhangi bir yazılım masrafı olmayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ