22.10.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

WhatsApp Yeni Yıla Girerken Rekor Kırdı!

WhatsApp Yeni Yıla Girerken Rekor Kırdı!

WhatsApp Yeni Yıla Girerken Rekor Kırdı!

WhatsApp 2017 yılına Facebook’un bile tahmin edemediği bir rekor ile girdi.

Hepinizin bildiği gibi WhatsApp, 2014 yılında 21 milyar dolar karşılığında Facebook şirketi tarafından satın alınmıştı. Facebook, diğer mesajlaşma uygulaması olan Messenger‘ı da sürekli güncellemeye devam etmektedir. Facebook‘un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, Nisan ayında yapılan F8 geliştiriciler konferasında söz almıştı. Ve yaptığı açıklamada Mark Zuckerberg, hedeflerinin WhatsApp ve Messenger uygulamaları üzerinden günde 60 milyar mesaj göndermesi olduğunu söylemişti.

Nisan aylarında Messenger ve WhatsApp uygulamalarının günlük mesaj gönderme sayıları ortalama 40 – 45 milyar civarındaydı. Ancak verilen bilgiler dahilinde yılbaşı gecesi WhatsApp uygulaması tek başına harika bir rekor kırmayı başardı. Yılbaşı gecesi, WhatsApp üzerinden tam olarak 63 milyar mesaj gönderilmiş.

Detaylara doğru gidilince ise bu mesajlardan 7.9 milyarı görsellerden oluşmaktadır. Bununla birlikte 2.4 milyar mesajı da videolar kapsamıştır. WhatsApp şu an itibariyle aylık kullanıcı sayısını da 1 milyarın üzerine çıkarmış durumdadır. Bundan sonra her yılda rekorunu arttırmaya devam edecek gibi görünüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sinan İz dedi ki:

    WhatsApp’tan beklenen oluyor gibi.

BİR YORUM YAZ