18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Facebook Messenger Üzerinde Reklam Dönemi Başlıyor!

Facebook Messenger Üzerinde Reklam Dönemi Başlıyor!

Facebook Messenger Üzerinde Reklam Dönemi Başlıyor!

Facebook uygulamasının popüler mesajlaşma yazılımı olan Messenger, kısa zaman içerisinde reklam yayınlamaya başlayacak. Bu reklam yayınları Facebook Messenger üzerinde nasıl görünecek?

Facebook‘un popüler mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger, tam olarak aylık 1 milyardan fazla kullanıcıya hitap ediyor ve bu takdir edersiniz ki çok geniş bir kitle. Bu geniş kitleyi değerlendirmek isteyen Facebook, uygulama ile ilgili bazı yenilikler getirmek istiyor.

Facebook şirketinde Ürün Yöneticisi olarak çalışan Eddie Zhang, Messenger Blog üzerinde paylaştığı bir makale ile bir duyuru sundu. Messenger üzerinde reklam gösterimi uygulamasının nasıl bir başarı sağladığını görmek adına, Tayland ve Avustralya’da bir test süreci başlattıklarını söyledi.

Messenger Üzerinde Reklam Gösterimi Başlıyor!

Avustralya ve Tayland’da yaşayan kullanıcılar için test amaçlı uygulama önümüzdeki haftalarda yapılmaya başlanacak. Kullanıcılar Messenger uygulaması üzerinde yer yer reklamlar ile karşılaşacaklar. Reklamlar, Messenger uygulamasının ana ekranında Sponsor içerikler başlığının altında görüntülenecek. Peki reklamlara tıklandığında ne olacak? Reklama tıkladığınız zaman, reklamı veren ile doğrudan iletişim kurma gibi bir imkan sunuluyorsa, Messenger uygulamasında kalmaya devam edebileceksiniz. Şunu yeniden belirtelim, Messenger üzerindeki reklam uygulaması şu anlık yalnızca test aşamasındadır.

Facebook ise bu test süresinde, kullanıcılarından gelecek olan tepki, öneri, reklam gösterim alanları gibi talepleri değerlendirerek, buna göre gerekli değişikliklerde bulunacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ