20.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Snapdragon 835 Çok İddialı Geliyor!

Snapdragon 835 Çok İddialı Geliyor!

Snapdragon 835 Çok İddialı Geliyor!

Qualcomm‘un Snapdragon 835 işlemcisi CES 2017’de çok konuşulabilir.

Snapdragon 835 işlemcisi Qualcomm ve Samsung işbirliği ile üretilmiştir. Yapılacak olan CES 2017 fuarında adından çok söz ettirmesi mümkün. Mobil işlemci olan Snapdragon 835, düşük nanometre teknolojisine sahiptir. Snapdragon 835 işlemcisinin amacı ise akıllı telefonlar üzerinde yoğun kullanımlara bağlı olan ısınma sorunlarını ortadan kaldırmaktır. Qualcomm‘un resmi Twitter adresinden atılan tweet CES 2017‘de Snapdragon 835 işlemcinin gözde olacağını belirtiyor.

Bundan önceki Ekim ayında Samsung, 10nm teknolojisini üretimine başlayan ilk firma idi. Önceki 14nm nesile göre daha iyi bir teknoloji olan 10nm teknolojisi, eskisinden yüzde 27 daha yüksek performans sağlamaktadır. Ayrıca yüzde 40’a kadar daha az enerji tüketimi yapmaktadır. Alan kaplama verimliliği olarak ta yüzde 30 artış sağlamaktadır. Snapdragon 835 işlemcisi 10nm teknolojisini kullanarak daha küçük bir çip hazırlayacak. Böyle olunca kazanılan alandan dolayı, daha büyük pillere de yer verilebilecek. Ayrıca daha ince telefon tasarımlarına da olanak sağlayabilecek. Yani daha sonra gelecek üreticiler için daha fazla alan sunmuş olacak.

Son olarak Snapdragon 835 işlemci ile daha gelişmiş çip tasarımları sunulması ve pilin kullanım ömürlerinde değişiklikler olması beklenmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ