20.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Instagram Canlı Yayın Özelliğini Yayına Aldı!

Instagram Canlı Yayın Özelliğini Yayına Aldı!

Instagram Canlı Yayın Özelliğini Yayına Aldı!

Instagram kullanıcılarının son dönemde talep ettiği, canlı yayın özelliği bugün itibariyle yayına alınıyor. Canlı olarak video yayını yapmak isteyenler bugün Instagram‘da olun.

Aslında Instagram, canlı yayın özelliğini birkaç hafta önce duyurmuştu. Fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram, bugün bu özelliği aktif etti. Bugünden itibaren Instagram uygulamasını adeta bir Facebook Live ya da Periscope gibi kullanabilirsiniz.

Bu özellik ile ilgili şunları söylemek mümkündür. Sanki öykü videosu çekecekmiş gibi, ekranınızı kaydırdıktan sonra gelen ekranda canlı tuşuna basarak videonuzu kaydetmek yerine canlı olarak yayınlayabileceksiniz. Instagram canlı yayın özelliği, diğer uygulamalardan farklı olarak kurgulanmış. Şöyle ki, Facebook Live ve Periscope üzerinde çektiğiniz videoları daha sonra da izleyebiliyorsunuz. Ancak Instagram üzerinde yapılan canlı yayınlar daha sonra seyredilecek şekilde kaydedilmiyor. Buna istinaden izleyicilerinizin anında sizi takip edip izlemesi gerekiyor.

Son olarak Instagram üzerinde aktif edilen bu özellik, yaptığınız canlı yayınları daha kişisel kullanımlara uygun kılacaktır.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ