19.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Evlilik Programları Kaldırılıyor!

Evlilik Programları Kaldırılıyor!

Evlilik Programları Kaldırılıyor!

Evet yanlış duymadınız, RTÜK kararını verdi. Birçok televizyon seyircisini sevindirecek bir haber geldi.

RTÜK izdivaç programlarına noktayı koymaya karar verdi. Neredeyse tüm televizyon izleyicilerinin şikayetçi olduğu ve cast oyuncularını yerleştirerek reyting almaya çalışan evlilik programları hakkında daha önce pek çok şikayet RTÜK tarafına ulaşmıştı. RTÜK, şimdi bu konuda büyük adımlar atmak için çalışmalara başladı.

Hatta Milliyet gazetesi yazarı olan Ali Eyüpoğlu’na göre izdivaç programlarının yasaklanması adına kanun hükmünde kararname hazırlanmaya başlamış bile. Bununla beraber ilgili komisyon çalışmaları yapılacak. Sonrasında hazırlanmış olan rapor Meclis’e gönderilecek. Daha sonra RTÜK Yasası üzerinde yapılacak olan değişiklikler kabul edildikten sonra bu alınan karar Resmi Gazete üzerinde yayınlanacak. Bu sayede karar yürürlüğü girmiş olacaktır.

Karar yürürlüğe girdikten sonra yeni yayın dönemine gelindiğinde bütün evlilik programları yayın hayatlarına son vermiş olacak. Seyirciler de bu izdivaç programlarından kurtulmuş olacaklar. Son olarak en çok merak edilen ise bu programların yerine ne geleceğidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ