20.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

İnternetten dizi izleyenlere kötü haber: dizi siteleri yasaklandı!

İnternetten dizi izleyenlere kötü haber: dizi siteleri yasaklandı!

İnternetten dizi izleyenlere kötü haber: dizi siteleri yasaklandı!

Yabanci ve yerli dizileri yayınlayan, korsan statüsündeki DiziBox, DiziPub, DiziMag ve DiziLab siteleri yasaklandı. Eğer sitelere ulaşmak isterseniz, ekranda  “Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi mahkeme/savcılık kararıyla erişimi engellenmiştir” yazısı ile karşılaşıyorsunuz.

Türkiye’de en çok tıklanan ve takip edilen online dizi siteleri DiziBox, DiziPub, DiziMag ve DiziLab siteleri mahkeme kararı ile erişimleri yasaklandı.

Dizi sitelerine erişmek yasal olmayan VPN yoluyla gidilebiliyor. Ama bilindiği gibi internet bankacılığı yada internet hesaplarına giriş yaptığınız tarayıcı üzerinden gidildiğinde korumasız olabilirsiniz. Çünkü tamamen başka bir network ağına giriş yaptığınız için şifreleriniz güvensiz.

Vpn hakkında geniş bilgi için daha önce bir yazımız bulunmakta isterseniz aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İlgili link 1: VPN nedir? | VPN’nin tehlikeleri nelerdir?

İlgili link 2: Türkiye’de VPN yasağı var mı?

Yabanci dizileri ise netflix gibi sitelerden ücretli abone olarak resmi yollarla da izleyebilirsiniz. Yada Digitürk yada tivibu gibi film yayıncılarından ücretli online abonelik alarak ta izleme şansızın bulunmakta.

Dizileri izlemek isterseniz, yayınlanan TV kanallarında paylaşıma açılmış ise izleyebilirsiniz. İnternetten izlenen diziler tabi ki kotanızı etkilemekte. Sınırsız internet sahiplerinin adil kotasından yemekte. İzlemek ile indirmenin aynı olduğunu bilmenizde fayda var. İndirirseniz 1 kere kotanızı bitirirken, izlerseniz her izleyişte kotanızı tekrar tekrar bitirmekte. Olsun diyorsanız faturanız da ekstra bir ücret yok ama bu sefer de internet hızınız hizmet aldığınız internet servis sağlayıcı tarafından yüzde 70’lere yakın kısıtlama getiriliyor.

Cepten film izlerken de çok dikkatli olmak gerekiyor. 4G yada 4,5G kullanıcıları online video izlediklerinde kotaları çok hızlı erimekte. Görüntülü video sohbetleri içinde geçerli.

Sınırlı internet kullanıcıları ise dizi izleme yada indirme yapmaları kotalarını bitirmekte, bitirilen kotaların aşımlarında faturalarına ek ücretler gelmekte.

İnternet kotanızı takip edebilirsiniz. Abone olduğunuz sağlayıcının sitelerinden verilen kullanıcı adı ve şifrelerinizle son 12 saat dahil olmayan kotalarınızı takip edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ