20.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Dolandırıcıların yeni ekmek kapısı: Skype tuzağı!

Dolandırıcıların yeni ekmek kapısı: Skype tuzağı!

İnternette dolandırıcılar yeni yollar arıyorlar ve her gün yeni bir haber daha duyuyoruz. Bu sefer Skype ile ilgili bir dolandırıcılık haberi BBC tarafından gündeme düştü.

Dolandırıcılar aslında çok basit bir yol izliyorlar. Erkeklerin kadınlara olan zaaflarını!

Bu yolla bir çok Erkek internet kullanıcılarını ağlarına düşürebiliyor.

Haberimizde mağdur olan kişi Filistinli Samir. Samir gece internette gezinirken, birden Facebook’tan güzel bir kızdan arkadaşlık isteği geliyor. Buna şaşıran Samir bu isteği onaylayıp onla arkadaş oluyor.Böylece arkadaş olduğundan artık tüm sayfasınada hakim olmuş oldu.

Dolandırıcıların yeni ekmek kapısı: Skype tuzağı! | Erkekler Dikkat!

Dolandırıcıların yeni ekmek kapısı: Skype tuzağı! | Erkekler Dikkat!

Tanımadığınız kişilerin isteklerini hemen kabul etmeyin!

Biraz konuşma yaptıktan sonra karşı taraf Samir’in güzel kızlara olan zaaflarını yakalayıp ondan Skype ile görüşme teklifi yapıyor. Bu teklifi kabul eden Samir artık görüşmeye başlamış ve muhabbet ilerlemiştir. Dolandırıcı ona kamerası olup olmaığını sorduktan sonra kendisinin kamerayı açacağını söylüyor. Her iki tarafta kamerayı açıyor ve kısa süre sonra dolandırıcı kadın Samire ile fantezi yapmaya başlıyor. Samir’i tahrik eden dolandırıcı masturbasyon yaparken onun , skype’den videosunu kaydediyor. Aradan kısa bir süre sonra çektiği videoyu Samir’e gönderiyor. Dolandırıcı Samir’den 2000 dolar istiyor ve eğer vermesse bu videoyu facebook hesabından paylaşacağını söyleyerek tehdit ve şantaj yapıyor.

Bu durumu düşmemek için tanımadığınız kişilere karşı dikkatli olun.Özellikle erkek internet kullanıcıları çok dikkat etmeli.

İzle | Video


Dolandırıcıların yeni ekmek kapısı: Skype tuzağı paylaşan: gelgez.net

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ