DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

ThetaHealing nedir? ThetaHealing Eğitimi nasıl alınır?

ThetaHealing nedir? ThetaHealing Eğitimi nasıl alınır?

İnsan duygularını yöneterek hastalıklarına çare arayabilir mi? Dua ile tedavi olunabilir mi? Uyku ile tedavi olunabilir mi? Son zamanlarda araştırılmaya başlanan Teta dalgaları nedir? sorularının cevabını arıyorsanız, ThetaHealing nedir? ThetaHealing Eğitimi nasıl alınır? yazımızı okumaya devam edin.


ThetaHealing nedir?

Dua şeklinde uygulanan bir meditasyon yöntemi olan ThetaHealing ( Theta Healing ), Vianna Stibal tarafından bacağındaki büyük bir tümörün iyileşmesinden sonra 1995 yılında geliştirildi.

Bu teknik ile duygusal enerjinin dönüştürülerek kişinin fiziksel sağlığına kavuşması amaçlanır. Beynimizin birbirinden farklı dalgalar yayar. Bunlardan biri de teta dalgalarıdır ve çoğunlukla uykuya dalmadan ya da uyku esnasında yayılır. Teta dalgaları beynimizin hafıza, öğrenme ve sezgi yönleriyle ilgilidir ve bu dalgaların yayılabilmesi için uyku halindeki gibi duyularımızın dış dünyadan etkilenmemesi gerekir. ThetaHealing’de dua yoluyla meditasyon yaparak teta dalgalarının yayılması sağlanır. Böylece özellikle doğal sezgi işleyişi geliştirilir.

Teta dalgaları nedir?

Yapılan araştırmalara göre uyku halinde ortaya çıkan teta dalgaları, kişi dış dünyanın uyaranlarından arındırılabildiği her durumda beyin tarafından üretilebilir. Kişi teta halinde iken büyük bir rahatlama söz konusudur. Ayrıca dış dünyadan gelen uyarıcılara kapalı bir hal sağlayarak insanın bilinçaltı ve vücudundan gelen uyaranlara açık olmasını sağlar.

ThetaHealing ( Theta Healing ) Nedir?

Bu teknik Vianna Stibal tarafından ruhsal bir felsefe olarak geliştirildi. Amaç bu meditasyon biçiminde dua ederek yaratıcıya ulaşmaktır. Kişinin hangi dine mensup olduğunun hiç önemi yoktur. Bu şifalanma çalışmasında kendi yarattığınız sınırlardan kurtularak pozitif bir düşünce sistemi geliştirir ve bu sistem ile manevi ya da fiziksel varlığınızı sağlığına kavuşturursunuz.  Çünkü ruhsal ve fiziksel sağlığın en büyük düşmanlarından biri hayata karşı olumlu bir bakış açısı geliştirememektir. ThetaHealing DNA’ya odaklanır ve DNA’nın potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefler.


ThetaHealing Eğitimi nasıl alınır?

THink (The ThetaHealing Institute of Knowledge) enstitüsü tarafından hazırlanan sertifika programı dört adımdan oluşur:

  1. ThetaHealing Uygulayıcısı. Bu tekniği uygulamak isteyen katılabilir. Tekniği öğretebilmek için eğitmenlik seminerlerini tamamlamak gerekir. Ancak öncesinde, eğitmenliğe başvuranlar bir aday seçme seminer programına dahil edilir.
  2. ThetaHealing Eğitmeni. Vianna Stibal ve oğulları Joshua and Brandy tarafından verilen eğitmenlik seminerinde amaç tekniğin eğitimini verebilecek bireyler yetiştirmektir.
  3. ThetaHealing Master. Master sertifikası alabilmek için bir dizi eğitim seminerinin 4 yıl içinde tamamlanması gerekir. Eğitim sonunda sertifika ile birlikte bir plaket verilir ve master’ın sağladığı kişisel iyileşme ve gösterdiği dönüşüm takdir edilir.
  4. ThetaHealing Bilim Sertifikası. Bu sertifika programı ThetaHealing Okulu açmak isteyenler için hazırlanmıştır.

Ülkemizde ThetaHealing Uygulayıcısı ve Eğitmeni Reyhan İldaş, yetiştirdiği çok sayıda öğrencisi ismi en çok bilinenen eğitmenlerdendir. ThetaHealing Eğitimi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki link size yardımcı olacaktır.Dış bağlantılar

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.