18.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Telefonunuzdaki Herhangi Bir Yazıyı Kopyalamanızı Sağlayan Yazılım

Telefonunuzdaki Herhangi Bir Yazıyı Kopyalamanızı Sağlayan Yazılım

Telefonunuzdaki Herhangi Bir Yazıyı Kopyalamanızı Sağlayan Yazılım

Microsoft‘un geliştiriciliğini yaptığı bir yazılım olan Clip Layer uygulaması, telefon üzerindeki herhangi bir yazıyı kopyalamanıza olanak sağlıyor.

Kopyala – yapıştır özelliğini bilgisayar ortamında rahatlıkla yapabiliyoruz. Ancak özellikle de Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda her zaman mümkün olmayabiliyor. Bu özelliği kullanabilmek için üçüncü parti bir yazılıma ihtiyaç duyuluyordu. Açıkçası şimdiye kadar da herhangi bir çözüm göremedik. Ancak Microsoft‘un geliştirdiği Clip Layer uygulaması bu anlamda işleri bir hayli kolaylaştıracağa benziyor.

Uygulama şöyle çalışmakta. Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra ekranda bulunan metinleri okuyor ve erişilebilir bir hale getiriyor. Yapmanız gereken sadece kopyalamak istediğiniz alana dokunmak oluyor. Bu hareketi dilediğiniz kadar yapabilirsiniz. Metin seçtiğinizi görmek için sağ üstte bulunan metin butonuna hafifçe dokunmanız ve panoya kopyalamanız gerekmektedir. Clip Layer kendisine benzeyen uygulamaların hepsinden daha iyi çalışmaktadır.

Sizlere şimdilik bir üzücü haberimiz var. Uygulama şimdilik Türkiye üzerine açılmış değil. Fakat sizlerde bu fikir bulunsun. Yazılım ile ilgili farklı gelişmeler olduğunda yine sizlere aktarmak üzere burada olacağız.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ