21.06.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bundan Böyle Yazılımcılarda “Sanayici” Kapsamında Yer Alacaklar!

Bundan Böyle Yazılımcılarda “Sanayici” Kapsamında Yer Alacaklar!

Bundan Böyle Yazılımcılarda “Sanayici” Kapsamında Yer Alacaklar!

Şimdiden sonra Üretim Reform paketi ile beraber, bilişim teknolojisi alanında ve yazılım üreten firmalar Sanayici Sicil Kanunu kapsamına alındılar.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Faruk Özlü, katılmış olduğu bilişim sektörü buluşma toplantısında 1 Temmuz 2017 tarihinde yürürlüğe girmiş olan Üretim Reform paketinden bahsetti. Bu paket ile birlikte, yazılım üreten firmaları Sanayici Sicil Kanunu kapsamına aldıklarını belirten Bakan Faruk Özlü sözlerine “bu paketle birlikte yazılımcılarımızı sanayici kapsamına aldık” dedi. Bununla birlikte Sayın Faruk Özlü;

bundan böyle yazılımcıların da sanayicilerin faydalandığı bütün imkanlardan aynı şekilde faydalanabileceğini açıkladı. Bunlara ek olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Üretim Reform paketi ile birlikte sunulmuş olan imkanların da genç girişimciler tarafından takip edilmesini istedi.

Bakan Faruk Özlü; bilişim ve yazılım sektörlerinde yaşanmakta olan sıkıntılardan da haberdar olduklarını belirterek, bu alanda yapılan çalışmaların devam ettiğini söyledi. Ek olarak Türkiye’deki bilgi teknolojileri ve yazılım sanayisindeki cirolarının; en kısa sürede iki katına çıkarılmasının hedeflendiğini de vurguladı. Bakan Faruk Özlü; bu sebeple bu alandaki tüm şirketlerin çok daha fazla proje üretmelerinin gerektiğini belirtti.

Bundan Böyle Yazılımcılar Da Sanayici Kapsamında Yer Alacaklar! - Yazılım Üreten Şirketler Sicil Kanunu Kapsamında

Bundan Böyle Yazılımcılar Da Sanayici Kapsamında Yer Alacaklar! | Yazılım Üreten Şirketler Sicil Kanunu Kapsamında

Bilişim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü; bütün bunların yanında ülkemizin sanayi gelişme sürecindeki vagon değil, lokomotif olacağını belirtti. Bu nedenle üniversite ve meslek okullarının, sanayinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte bir müfredata sahip olabilmesi için de çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

Son olarak hepiniz duymuşsunuzdur. Bilişim vadisi 1. etabın inşaatı devam etmektedir. Bu inşaat bittiği zaman yaklaşık olarak 100.000 nitelikli insana iş imkanı sağlanacak. Ayrıca bilişim vadisi 1. etap içerisinde tam olarak 5.000 Ar-ge firması bulunacak. Faaliyet gösterecek olan bu 5.000 Ar-ge şirketi ve bu kadar çalışan ile birlikte yıllık 10 milyar dolar ciroya ulaşılması hedeflenmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ