18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Rusya’da fare etinden hamburger yapan restoran açıldı!

Rusya’da fare etinden hamburger yapan restoran açıldı!

Rusya’da fare etinden hamburger yapan restoran açıldı!

Yanlış duymadınız! Fare etinden göstere göstere, alan kişinin bilgisi dahilinde, hamburger yapıp satıyorlar. Fiyatı ise 24.5 TL!

Rusya’nın başkenti Moskova’da ( 9 Ulitsa Bolshaya Dmitrovka )  ilginç bir restoran açıldı. Restoran’ın ismi Krasnodar Bistro. Burada sadece fare etinden yapılmış yiyecekler satılıyor. Kullandıkları etin fareden olduğunu bilen müşteri kitlesi bile var.

Restoranın sahibi ve şefi olan Takhir Kholikberdiev fareden yiyecek üretmenin fikir babası. Aslında farelerin çok temiz olduklarını, etinin ise sulu, lezzeti ise hindi ile tavuk arasında bir tat olduğunu söylüyor.

Rusya'da fare etinden hamburger yapan restoran açıldı! | Fare Burger

Rusya’da fare etinden hamburger yapan restoran açıldı! | Fare Burger

Aynı zamanda fare ciğerinden de kebap yaptıklarını ve çok lezzetli olduğunu söylüyor.Farelerin tavşanlar gibi hızlı ürediklerinden, et bakımından sıkıntı çekmediğini söyleyen Restoran sahibi Takhir Kholikberdiev, fareleri özenle beslediklerini ve onları çok iyi steril koşullarda beslediklerini söylüyor.

Rusya'da fare etinden hamburger yapan restoran açıldı! | Fare etli atıştırmalıklar

Rusya’da fare etinden hamburger yapan restoran açıldı! | Fare etli atıştırmalıklar

İngiliz  The Guardian gazetesinin yaptığı haber, Moskova kaynaklı The Moskow Times‘dada bulunmakta. Takhir Kholikberdiev, fare etinde omega 3 yağ asitleri bakımından zengin olduğunu, diyetisyenlerin ve doktorların bu konuda açıklama yaptıklarını söylüyor. Sadece hamburger değil, sosis, köftesini bile hazırlamış. İstedikleri satışa ulaşacaklarını söyleyen sahibi, insanların fare etinden tiksinmemelerini söylüyor.

Sattıkları fiyat 550 ruble, 6.9 pound yani 24.5 TL’sına denk geliyor.

Rusya'da fare etinden hamburger yapan restoran açıldı! Hot rat

Rusya’da fare etinden hamburger yapan restoran açıldı ! Hot rat

İslam Dinine göre haşera canlıların etleri yenir mi?

Yüzde 99 Müslüman olan Türkiye’de böyle bir şeyin olacağını düşünmüyoruz. İslam ilmihaline göre Haşarat, toprak içinde yaşayan ve yuva yapan hayvanın etleri haramdır. Bunların içinde  Fare, akrep, yılan çeşitleri, kene, arı, sivrisinek, karasinek, köstebek, kirpi, tahtakurusu, bit, pire gibi haşaratlar yenmez.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ