18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

2026 yılında Aya gitmenin bedeli 10.000 Dolar!

2026 yılında Aya gitmenin bedeli 10.000 Dolar!

2026 yılında Aya gitmenin bedeli 10.000 Dolar

2010 yılında Hintli yatırımcı ve milyarder Naveen Jain’in kurduğu uzay turizmi şirketi Moon Express, 2026 yılında Ay’a ilk turistik gezi başlıyacak. Fakat bunun bedeli 10 bin dolar. NASA sırf ay’a basmak için zamanında milyarlarca dolar harcandığı düşünülürse, imkanı olan için pek te büyük bir rakam gibi değil.

2017’de Moon Express, gidiş ve dönüşle ilgili testleri yapacak. Bu denemeleri pilotsuz yapmayı düşünüyor. Sadece gidip gelmesi maaliyeti 5 milyon doları buluyor.

2026 yılına kadar Arge çalışmaları ile maliyet 2 milyon dolara çekilmeyi düşünülüyor.O zaman fiyat 10 bin dolar olabilecek. Dünya’dan Ay’a kadar fotoğraf çekecek olan turist, aynı zamanda ayda gezi turuna katılacak. Akıllara gelen ise NASA’nın yıllar önce Ay’a inip ayak basmalarının yalan olduğu söylentileri de böylece açığa kavuşacak.

Apollo projesinin, Ay’a ilk ayak basan astronotları Neil Armstrong ve Edwin Aldrin‘in, Ay’a inişlerin yalan olduğunu iddia ediliyor. Ay yürüyüşlerinin stüdyolarda çekildiği, sırf Rusya ile soğuk savaş döneminde üstün geldikleri için bir yalan olduğu düşünülmekte.

2026 yılında Aya gitmenin bedeli 10.000 Dolar! | NASA gerçekten ay’a gitti mi?

Yüzeyindeki fotoğrafların buna benzer stüdyolarda çekildiğini savunmaktadır. Ay’a gidecek olan  Turistler, silinmeyen ayak izlerini ihtimalle gözleriyle gördüğünde tüm gerçeklik ortaya çıkar diye düşünüyoruz.

Moon Express’in sahiplerinden Hintli milyarder Naveen Jain şu anda 57 yaşında ve bu işi sadece turistik amaçlı düşünmüyor. Asıl amaç kolonileşmek ve maden aramak. Yapılan bu yolculukların maliyetini bu yoldan çıkarıp kar etmenin peşinde.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ