19.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

2 dev otomobil markası ortaklık görüşmelerine başladı!

2 dev otomobil markası ortaklık görüşmelerine başladı!

2 dev otomobil markası ortaklık görüşmelerine başladı!

Japonya’nın ve dünyada teknoloji markasından biri olan Toyata firması, diğer bir Japon markası olan Suziki firmasıyla ortaklık konusunda ikili görüşmelere başladığını dünyaya duyurdular.

Toyota Motor Corporation ve Suzuki Motor Corporation, küresel  anlamda yaşanan teknolojik sıkıntıların üzerinden gelebilmek. Aynı zamanda mali borçlanma durumlarını da  kontrol etmek için ikili görüşmelere başladı.

Toyota Motor Corporation 2016 yılında başka bir japon markası Daihatsu Motors ile de ikili görüşmelere başlayıp ardından satın almıştı. 2015’te dünyada en çok otomobil satan firması tahtına oturan Toyota Motor Corporation 10 milyon 230 bin satış rakamına ulaşmıştır. Toyota Motor Corporation‘nin otomotiv işindeki geliri, toplam satışlarının yüzde 90’ını içermektedir. 2015 yılı itibariyle  300 milyar dolara yakın bir geliri bulunmaktadır. Toyota’nın telekomünikasyondan prefabrik evlere ve lüks yatlara kadar değişik alanlarda üretim yapan şirketleri de bulunmaktadır.

Hali hazırda küçük araba üreticilerini piyasadan toplayan Toyota Motor Corporation , bir diğer Japonya’nın dördüncü büyük otomotiv üreticisi Suzuki’ye göz dikti.

Suzuki Motor Corporation, şu anda Toyota’ya ait Daihatsu ile mini araş üretiminde çekişmeli bir yarışta ilerliyor. Asya piyasasınında 2 ayrı gözbebeği. Suziki daha çok Hindistan’da, Daihatsu Malezya ve Endonezya’da neredeyse rakipsiz.

Aynı zamanda motorsiklet üretimide yapan Suziki,akıllara Toyota’nın bu piyasayada girmeyi planladığını gösteriyor.

Türkiye’de 2015 yılının ikinci yarısından itibaren Suziki Motor ana bayisi Doğan Holding olmuştu.2016 yılında Doğan Holding’den gelen açıklamaya göre Suziki, 6 farklı motorsiklet modeli ve deniz motorlarında  300 beygirden 6 beygire kadar farklı modelin üretime geçtiğini açıklamıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ