18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Posta ve Telgraf Teşkilatından Yenilik!

Posta ve Telgraf Teşkilatından Yenilik!

Posta ve Telgraf Teşkilatından Yenilik!

Eskişehir ilimizde Posta ve Telgraf Teşkilatından yenilik. Kurumunun kargo departmanında nostaljik fakat günümüz için bir o kadar yenilikçi bir atılım gerçekleştirildi. Bu atılım ile kargo departmanının ulaşımı güç olan ara sokaklara hizmetinde faydalar sağlanmaya başladı.

Posta ve Telgraf Teşkilatı kargo dağıtmada görevli çalışanlarının trafiğe kapalı caddelerde, sokaklarda kargo dağıtma zorluğunu gidermek için geliştirdiği bu projede kullanılan bisiklette ise kamu kurumu aracı yazması ise dikkatlerden kaçmadı.

Eskişehir de şuan da bir adet olan bu bisikleti gören halkımız büyük bir şaşkınlık yaşarken, bir de hatıra için özçekim(selfie) fotoğrafları çekiyor.

Anadolu Ajansına açıklamalar da bulunan Eskişehir Posta ve Telgraf Teşkilatı Başmüdürü Korkmaz Gencer, trafiğe kapalı alanlarda ulaşım zorluğu yaşandığından kargo paketlerine hızlı bir şekilde ulaşmak isteyen müşterilerin sorunlarına çözüm olmaya çalıştıklarını belirtti.

Genel Müdürlük değerlendirilmesine sunulan bu projenin onaylandığını belirten Korkmaz Gencer, Türkiye’de Posta ve Telgraf Teşkilatına daha iyi nasıl hizmet edebiliriz konusuna yönelik yöntemler geliştiriyoruz.

“Bu yeni bir uygulama mı?” Diye soran vatandaşlarımız için bir bilgilendirme de iletiyor; Daha iyi nasıl hizmet verebiliriz düşüncesinde yer alan bu proje kapsamında herhangi bir mecburiyet yok. Projeye yönelik gelişmeler ve memnuniyetler elbette Genel Müdürlüğümüz tarafından yakinen takip edilecektir ve takdir olarak genele uygulanmasını bizde destekleyeceğiz.

Ayrıca bu hizmeti veren personellerimiz de görmüş olduğu ilgiden oldukça memnunlar.

Posta ve Telgraf Teşkilatında görevli Alişan Demir, bisikletli kargo hizmetinden önce dağıtımları yaya olarak  yaptıklarını belirtti. Bu dağıtım hizmetinin de zaman kaybına yol açtığını da ayrıca vurguladı. Halkımızın olumlu tepkisi ile benim açımdan da bu proje mutluluğa dönüşmüş oldu.

posta-ve-telgraf-teskilatindan-yenilik-ozcekim-iki-gelgez

Posta ve Telgraf Teşkilatından Yenilik | Alişan Demir | GelGez.Net

posta-ve-telgraf-teskilatindan-yenilik-ozcekim-gelgez

Posta ve Telgraf Teşkilatından Yenilik! | Alişan Özdemir ve Özçekim | GelGez.Net

Bizde bu tarz uygulamanın tüm illerde yaygınlaştırılmasını beklemekle beraber, rakip olan diğer taşımacılık hizmeti sağlayan firmaların da örnek almasını bekliyoruz.


Kaynakça ve Dış Bağlantı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ