25.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Murat Boz’un sinema filmi Dönerse Senindir’e sağlıkçılardan tepki

Murat Boz’un sinema filmi Dönerse Senindir’e sağlıkçılardan tepki

Murat Boz’un sinema filmi Dönerse Senindir’e sağlıkçılardan tepki

23 Aralık 2016 tarihinde tüm Türkiye’de gösterime girecek olan “Dönerse Senindir” isimli filmde Murat Boz’un ambulans sahnesi tüm sağlıkçılar tarafından tepki almaya başladı.

Ambulans görevlisi hemşirelerin mini etekli olması, sağlıkçıların bunu bilinç altı seks objesi olarak gösterildiğini düşünüyorlar.

Hayati görevlerde olan hemşirelerin böyle gösterilmesi, filmin güzelliğine ise şimdiden gölge düşürdü.

İlk tepkiyi gösteren Sağlık Sendikası İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, hemşirelik mesleğine bir saygısızlık olduğunu ve bu hadsizliğin kabul edilemeyeceğini belirtti. Böyle sanat filmlerinin cinsel obje olarak değerli bir mesleğin alet edilmesinin de kabul edilemeyeğini belirtti.

Murat Boz’un sinema filmi Dönerse Senindir’e sağlıkçılardan tepki çeken sahneler

Hemen arkasından  başka bir tepki ise Türk Sağlık-Sen Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin‘den geldi. Bu filmin bu sahnesinin hemşireliğin ne kadar zor olmasına rağmen, onur kırıcı ve mesleğe zarar verdiği görüşünde.

Bir başka tepki ise Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir tarafından tepki gördü. Bu görüntüler ile hemşirelere saygısızlık yapıldığını ve birer fantezi objesine dönüştürüldüğünden dolayı çok üzgün olduğunu ve film gösterime girmeden bu sahnelerin kaldırılmasını talep etti.

Film yönetmeni Erol Özlevi ve başrol oyuncusu Murat Boz‘dan hala bir geri dönüş olmadı.

Dönerse Senindir film hakkında kısa bilgiler

Romantik ve komedi türünde olan Türk filmi 23 Aralık 2016’da vizyona girecek ve film 1 saat 49 dakika sürüyor. Film Yönetmeni Erol Özlevi. Filmde başrollerde Murat Boz, İrem Sak, Yasemin Allen var. Filmin yapımcılığını ise 2013 yılında Timur Savcı ve Cemal Okan’ın kurduğu TAFF Pictures (Tam Aile Filmleri Fabrikası) üstlendi.

Murat Boz’un sinema filmi Dönerse Senindir’e sağlıkçılardan tepki | Film Oyuncuları

Senaryoda ise Gizem Elçi ve Oğulcan Türe‘nin imzası var. Murat Boz’un filmdeki rolü bir reklam fotoğrafçısı ismi Mehmet. Yasemin Allen ise Selin karakteri ile Mehmet’in hayatınının aşkı. İrem Sak ise Selin’in arkadaşı Defne’yi canlandırıyor. Mehmet Selin’le ayrıldıktan sonra pişman oluyor ve onu tekrar elde etmek için Defne’yle işbirliği yapıyor. Mehmet, filmin sonunda da amacına ulaşıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ