18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

PlayStation 4 Satışları Tavan Yapıyor!

PlayStation 4 Satışları Tavan Yapıyor!

PlayStation 4 Satışları Tavan Yapıyor!

PlayStation 4, son üç senede Sony‘nin yüzünü güldürmeyi başarmış. Oyun Konsollarında eski namını geri almak üzere.

Sony, bildiğiniz gibi oyun konsolu konusunda her zaman ipleri sağlam tuttu. Hatta PlayStation 4 geliştirilmiş versiyonu olan PS4 Pro ve Slim modelleri ile daha şimdiden harika satış rakamlarına ulaşmış durumda. PlayStation 4, Mayıs ayında tam 40 milyon adet satış gerçekleştirmiş. Bu zaman aralığında ise bu rakama 10 milyon daha eklemiş durumda. Sonuç olarak 50 milyon satış adetine ulaştı.

Sony, PlayStation 4 satışlarını yalnızca 3 senelik bir sürede bu kadara taşıdı. Diğer konsolları ile kıyaslama yapmak gerekirse bu rakamlar harika denilebilecek seviyede. Bir eski modeli olan PlayStation 3 modeli için Sony, 50 milyon adede 4.5 senede ulaşmıştı. Bundan başka PlayStation 2 modelini de sayabiliriz. Bildiğiniz gibi bu model şu ana kadar en fazla satılan oyun konsolu özelliğine sahiptir. Toplam satış adedi ise 155 milyondur.

Dediğimiz gibi; PlayStation 4 satılıyor ancak kullanıcılar tarafında bazı sıkıntılar mevcut. Bu sıkıntılar da tabi ki de oyun fiyatları. Sony firmasının açıklamasına göre, Aralık başı itibariyle tam olarak 369,6 milyon tane oyun satışı yapılmış. Bu demek oluyor ki, PlayStation 4 başına düşen oyun adedi 7 tanedir.

Diyeceksiniz ki peki diğer konsollarda durum nedir? Microsoft tarafında konsolların satış rakamları henüz belli değil. Yani resmi olarak bilinmiyor. Çünkü Microsoft, rakamlarını açıklamamaktadır. Ancak Xbox One satış adetinin yaklaşık 25 milyon olduğu düşünülüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ