20.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Okuyan zenginler daha çok yaşıyor!

Okuyan zenginler daha çok yaşıyor!

Okuyan zenginler daha çok yaşıyor!

Özel bir sigorta şirketi, zenginlerin daha uzun yaşadıklarını açıkladı. Yaptığı araştırma ile iyi eğitim görüş varlıklı kişilerin hayat standartlarına göre uzun yaşadıklarından yapacakları sigorta şartlarını değiştirebileceklerini tartışmaya başladı.

Almanya merkezli Zurich Sigorta’nın  yaptırdığı araştırma, varlıklı ve yüksek getiri olan zengin kişilerin, az gelirlilere göre erkeklerde ortalama 11 yaş , kadınlarda daha fazla yaşadığı görüldü.

Eğitim görmüş ve varlıklı insanların uzun yaşamlarının kaynağında, alkol ve sigara tüketimlerinin az olduğu, obezliğin az görüldüğü, spor yapabilme olanakları ve stresten uzak kalabilmek için seyahatlerinin etkili olduğu görülüyor.

Ülkemizde emeklilik yaşı 65 olarak belirlense de bu yaşın ileri ki zamanlarda görüleceği de pek sanılmıyor.

Okuyan zenginler daha çok yaşıyor! | Zenginlik ile beden daha az çöküntüye uğrar

Uzun yaşam sırları nelerdir?

Öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemi küçük yaşlardan başlayan bir alışkanlıktır. Yaş ilerledikçe dengeli beslenmeye geçmek daha bir zor olur. Sigara ve Alkol kullanan kişilerin bıraktıklarında kesinlikle doktor kontrolünde tahlillerini yapıp, spor yapmaya ihtiyacı vardır. Tabi ki doğal ortamlarda.

Sağlıklı yaşamak uzun yaşamı destekler. Genetik gelen her hastalığın, bir tetikleme anı bulunmaktadır. Bu yüzden ailede şeker, kalp ve damar hastalığı bulunan kişilerin daha da dikkatli olması gerekmektedir.

Uzun yaşam sırları için Akdeniz ve Japon kültürlerine bakalım. Akdeniz sahil kesimleri uzun yaşarlar. Ana besinleri balık,yeşil sebzeler, zeytinyağı’dır. Japonlar’da ise yeşil çay, balık, deniz yosunu en çok tüketilen besin maddeleridir.

Spor her 2 kültürde de bulunmakta. Boş ve işlenmiş gıda neredeyse tüketilmiyor.

Fakat stress, hava kirliliği ve maddi kaynaklar uzun yaşamı etkiler. Birçok insan şehirlerde yaşamakta ve istenildiğinde de şehir stresinden kurtulmak pek mümkün değil.

Okuyan zenginler daha çok yaşıyor! | Stressten uzak yaşamak uzun yaşamı destekler

Eğitim ile neler yenmesi, nelerin zararlı olduğunu iyi biliriz. Bu yüzden eğitim ve öğrenim her yaşta her kişiye gereklidir.

Uzmanlar teknoloji ilerledikçe, uzun yaşamın da artacağını söylüyor. Tıp’ta ilerlemelerle hastalıklara karşı nanoteknolojinin birleşmesi ile en azından hastalıkların getirdiği ölüm sebeplerinden kurtulabileceğiz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ