20.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bein Sport (Lig tv) Şifresiz ve Ücretsiz Olarak Maçları Yayınlayabilir!

Bein Sport (Lig tv) Şifresiz ve Ücretsiz Olarak Maçları Yayınlayabilir!

Bein Sport (Ligtv) Şifresiz ve Ücretsiz Olarak Maçları Yayınlayabilir!

Lig tv’nin Süper Lig maçlarını kullanıcılara şifresiz ve ücretsiz bir şekilde izletebileceği söylentileri ortaya çıktı. Ücretsiz maç izleme olayı nasıl olacak?

Bildiğiniz üzere Digitürk bünyesinde yer alan Bein Sport (Ligtv) üyelerinden ücret alarak üyelik sistemi ile ilerlemektedir. Ve Bein Sport (Ligtv) üyeleri; internet üzerinden, kutu üzerinden ya da mobil olarak maçları seyrediyorlar. Ancak bugün gelen bu haber Bein Sport (Ligtv) üyelerini gerçekten çok sevindireceğe benziyor.

Bein Sport (Ligtv) Maçları Ücretsiz Olabilir!

Ücretsiz olarak yayınlama olayı şöyle başlıyor. İsmi açıklanmayan bir italyan firması, Digitürk‘e senelik 650 milyon euro teklifte bulunmuş. Teklife göre; anlaşma şu şekilde olacak. Digitürk; Bein Sport (Ligtv) üyelerine Türkiye süper lig maçlarını internet üzerinden canlı ve ücretsiz olarak yayınlayacak. Karşılığında ise bahsi geçen italyan firmasının reklamları gösterimde olacak. İnternet reklamlarından elde edilen gelirleri hesaba kattığınızda gerçekten teklifi kabul etme ihtimalleri çok yüksek görünüyor.

Reklam görmek istemeyen izleyiciler ise yine Bein Sport (Ligtv)’ye aylık bir ödeme yapacaklar. Bu sayede maçları reklamsız izleyebilecekler. Ayrıca teklifin içerisinde; GSM firmaları ile anlaşma yapılması halinde mobil için de ücretsiz olarak maçların izletileceği belirtiliyor.

Digitürk; Türkiye süper lig maçlarının gösterimi için 360 milyon euro ödüyor. Peki neden olmasın?

Digitürk‘e ödenen ücretin 650 milyon euro olması, Digitürk firmasının kasasına doğrudan 290 milyon euro paranın girmesi anlamına gelecek. Ancak son olarak yine de bunların bir söylentiden ve duyumdan ibaret olduğunu söyleyelim. İlerleyen günlerde neler yaşanacak, hep birlikte göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ