18.07.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Instagram Kullanıcı Sayısı 600 Milyona Ulaşmış Durumda!

Instagram Kullanıcı Sayısı 600 Milyona Ulaşmış Durumda!

Instagram Kullanıcı Sayısı 600 Milyona Ulaşmış Durumda!

Mobil uygulamalar arasında apayrı bir yere sahip olan Instagram, sınırlı sayıda fotoğraf paylaşmak olarak çıktığı yolda 600 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmış duruma geldi. Tabi ki de Facebook tarafından alındıktan sonra daha hızlı büyümeye başlayan Instagram, şu anki durumuyla birlikte ne kadar iddialı olduğunu kanıtlar gibi.

Instagram‘ın geçmişine şöyle biraz döndüğümüzde, 2010 yılının Ekim ayında iPhone uygulamasını tanıtmıştı. 2010 Aralık ayına geldiğimizde Instagram, ilk 1 milyon kullanıcı sayısına ulaşmıştı. 2011 yılının Haziran ayında 5 milyon, Eylül ayında 10 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Böyle büyüyünce Android uygulamasını da 2012 yılının Nisan ayında tanıttı. Bu tarihte Instagram kullanıcı sayısı tam olarak 30 milyona ulaşmış durumdaydı. Bu tarihten sonra 2012 yılının Nisan ayında Facebook’un satın alma rehberi açıklanmıştı. Instagram kullanıcı sayısı bu rapora göre, Mayıs ayında 50 milyona ulaşmıştı. 2013  yılının Şubat ayında rakam 100 milyona ulaştı. 2014 yılının Mart ayında rakam 200 milyona ulaştı. Sonrasında 2015 yılının Eylül ayında 400 milyon kullanıcı sayısını gördü.

Günümüze doğru yaklaşırken 2016 yılının Haziran ayında 500 milyon aktif kullanıcı sayısını gördü. Son olarak şirket 2016 yılını bitirmeden aktif kullanıcı sayısını 600 milyona yükseltti.

Bildiğiniz gibi WhatsApp ve Facebook Messenger, kullanıcı sayıları olarak 1 milyar aktif sayıyı geride bırakmış durumda. Ancak Instagram, Facebook için ayrı bir önem taşımaktadır. Son yıllarda Instagram üzerinde yapılan yenilikler ve farklı özellikler ile reklam geliri de elde etmeye başlamış durumda.

Bundan sonraki süreçte Instagram‘ın aktif kullanıcı sayısı olarak nasıl bir grafik çizeceğini hep birlikte beleyip göreceğiz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ