17.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Kodak yeni akıllı telefon çıkaracağını açıkladı!

Kodak yeni akıllı telefon çıkaracağını açıkladı!

Kodak yeni akıllı telefon çıkaracağını açıkladı!

1888 yılında George Eastman tarafından kurulan Kodak markası, ilk elde kullanılabilen fotoğraf makinesi ile kendini tüm dünyaya tanıştırmıştı.Bununla kalmayıp, fotoğraf filmi,siyah-beyaz ve renkli printerler, fotoğraf kağıtları, piller, video kamera, digital fotoğraf makinesi ile ismini kanıtlamış olan Kodak geçen sene CES 2015 fuarında kendi logosuyla  mobil teknoloji’ye adım atmıştı.O zamanlar 20.Ekim’de çıkacağı duyurulmuştu.

Fotoğraf alanında bir dev olan Kodak , 2015 CES’te IM5 adlı bir akıllı telefon ile karşımıza çıktı.Yeni çıkan telefon Kodak Twitter hesabından  20 Ekim tarihi ve görseli paylaşıldı. Fakat silindi şu an sadece internet sitesinde gözükmekte.

Kodak yeni akıllı telefon çıkaracağını açıkladı!

Kodak yeni akıllı telefon çıkaracağını açıkladı!

1.7 ghz işlem hızına sahip, MediaTek marka yonga işlemci seti ile karşımıza çıkan ve 2015’te duyurulan Kodak IM5, mobil piyasasında ortalama bir telefon olarak görüldü. Yeni gelecek telefonda ise ciddi iyileştirmeler yapılmış.Çift kamera teknolojisi bile var. Kodak marka ismini kullanacağı bu telefonda, kamera odaklı ve ses getireceği beklenmekte. Özellikler şu an saklı ve 2o Ekim’i beklemek zorundayız.

Kodak , digital devleşme yolunda olan Leica’nın Huwai ile yakınlaşması , bu telefonu hızlıca piyasaya süreceği bekleniyor.

2013 yılında patentlerini satan Kodak firması 2016’da Akıllı Telefon Dünyasında iddialı

Aslında firma son 40 yılda Japon Fujitsu‘nun piyasaya girmesiyle başladı.Elindeki patentlerle yıllardır bir çok teknoloji devinden haklarını almaya başardı. Ama son 6 yılda  ağırlaşan maddi problemler, 2011 yılında iflasın eşiğine geldi ve bir çok elemanını işten çıkarmıştı. Kredi çekmelerine rağmen, resmen 19 Ocak 2012’de New York’ta başvurusunu yaptı. Fakat 2013 yılında Devlet desteği ve elindeki patentleri paraya çevirmesiyle durum değişti.

Kodak’a ait yaklaşık 1100 patent, Intellectual Ventures ve RPX’in birleştiği ana firmalar altında toplamda 12 şirkete satıldı. Bu şirketler arasında Apple ve Google’da bulunuyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ