20.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Güvenliği Yanınızda Taşıyın!

Güvenliği Yanınızda Taşıyın!

Güvenliği Yanınızda Taşıyın!

Teknokent‘in yeni nesil girişimcilerin yetişmesine olanak sağlayan ön kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek, girişimcilik yarışması olan Big Bang’i 5’inci kez 12 Kasım’da yapmayı planlıyor. Bunu belirttik çünkü bu yarışmada yarışacak olan girişimlerden Olbig, Smart Mimic adında dünyadaki taşınabilir tek güvenlik sistemiyle insanların hayatlarını daha rahat kılmayı hedefliyor.

Guvenligi-yaninizda-tasiyin |gelgez.net|

Guvenligi-yaninizda-tasiyin |gelgez.net|

Olbig, mekatronik mühendisi Noyan Berker ve elektrik elektronik mühendisi Serdar Serttop tarafından kurulmuş. Smart Mimic ürününde ise hareket algılayan ve sıcaklık ölçen sensörler mevcut. Cihaz tamamen kullanılmak istediği amaca göre programlanabilen akıllı bir güvenlik sistemi olarak tasarlanmış. Şarj edilebilir özelliği de bulunmakta. Smart Mimic, istenilen yere kolayca taşınabiliyor. İstenilen yere de kolayca yerleştirilebiliyor. Smart Mimic‘ten ev güvenliğini sağlamak isteyenlerin yanı sıra özellikle seyahat edenler ve sık sık kamplara gidenler yararlanacaklar. Smart Mimic, mıknatıslı yapısıyla istenilen eşya üzerine monte edilebiliyor. Olası bir hırsızlık durumunda yüksek ses çıkararak caydırıcı bir etki yaratıyor. Sahiplerinin cep telefonlarına da bildirimde bulunuyor.

Akıllı cep telefonlarına da entegre olabilen Smart Mimic, istenildiği takdirde bir hatırlatma aracı olarak ta kullanılabiliyor. Cep telefonları üzerine Smart Mimic için bir zamanlama görevi tanımlanabiliyor. Kısacası tüketiciler, istedikleri amaca uygun olarak kullanabilecekler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ