16.06.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Google Drive’dan Telefon Geçişleri İçin Bir Yenilik!

Google Drive’dan Telefon Geçişleri İçin Bir Yenilik!

Google Drive’dan Telefon Geçişleri İçin Bir Yenilik!

Günümüzde kullanılan en büyük iki mobil işletim sistemi var. Bunlar hepinizin de bildiği gibi iOS ve Android işletim sistemleridir. Ancak aralarındaki savaş hiç bitmiyor.

Daha önce Apple, iki telefon arasındaki geçiş aşamasını Move to iOS uygulaması ile kolaylaştırmıştı. Google ise şimdi Apple’a cevap niteliğinde bir uygulama yeniliği yaptı. Aslında uygulamayı biliyorsunuz. Google Drive. Ancak üzerine geliştirilen yenilik işlerinizi çok kolay hale getirecek. Bugün gelen güncellemesi ile Google Drive üzerinde, iOS’tan Android işletim sistemli bir telefona geçiş yapmak gerçekten de çok kolay oldu. Google Drive, geçiş aşamasını üç alanı yedekleyerek gerçekleştiriyor.

Güncelleme ile beraber rehber, takvim ve fotoğraf/video yedeğini alabilen Google Drive, aldırdığınız yedekleri Google hesabınıza kaydetmiş oluyor. Yapacağınız işlemler de gayet basit. Google Drive uygulamasının içerisindeki ayarlar kısmından Backup kısmını seçiyorsunuz. Bunu uyguladığınızda yedekleriniz Google hesabınıza alınmış olacaktır. Sonrasında eğer bir Android işletim sistemli bir telefona geçiş yaparsanız, Gmail adresinizi giriyorsunuz. Ve Google Drive uygulamanız size, yedeklerin yeni telefonunuza aktarıp aktarılmayacağını soruyor. Doğruladıktan sonra yedekleriniz telefonunuza gelmeye başlıyor.

Google Drive Yedekleme |WhatsApp Yedeği Ekran Görüntüsü|

Ancak yedeklerinizin ne kadar zaman alacağı belli olmayabilir. Çok fazla fotoğraf, video var ise Wi-Fi hızınıza ya da internet hızınıza göre değişkenlik gösterecektir. Fakat Google Drive bu durum için size Wi-Fi bağlantısını öneriyor.

Son olarak sizler, Google Drive uygulamasını yalnızca Android cihaza geçişinde kullanmayabilirsiniz. iOS işletim sistemli cihaz kullanıcıları, Google Drive uygulamasını kolayca yedekleme yapmak için kullanabilirler. Bakalım Google, bu yeniliği ile başarılı olacak mı? Hep birlikte göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ