17.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Batarya Bitmesinden Korkanlar için, Şarj Paylaşımı Geliyor!

Batarya Bitmesinden Korkanlar için, Şarj Paylaşımı Geliyor!

Batarya Bitmesinden Korkanlar için, Şarj Paylaşımı Geliyor!

Sony şirketi, şarj paylaşımı fikri sahibi olarak bir patent başvurusunda bulundu. Acaba priz arayışına son mu geliyor?

Düşünün ki mobil veriniz bitmek üzere ve son kotanızı kullanıyorsunuz. Dolayısıyla bir arkadaşınızdan mobil verisini paylaşmasını istiyorsunuz. Sony, almış olduğu yeni patent ile şarj paylaşımı da yapılmasını sağlayacak. Yakın bir zaman içerisinde destekleyen cihazlar arasında batarya gücünü paylaşabileceğiz. Böylece şarjımız bitecekken, arkadaşlarımızda şarj paylaşımı yapmalarını isteyerek priz aramaya son verilmiş olacak. Bu özellik ise, Japon teknoloji devi olan Sony firmasının aldığı patent ile mümkün hale gelecektir.

Bu patent aslında 2016 yılında patent edilmiş. Ve herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan bir akıllı telefondan diğerine güç aktarımı yapmayı öngörmektedir. Yani yanınıza şarj cihazı ya da powerbank bulundurmak zorunda değilsiniz. Patent, akıllı telefonların yakınlardaki antenleri aramasına yönelik bir çalışmayı içermektedir. Örnek olarak ta bir cihazın etrafınızdaki Wi-Fi bağlantılarını araması gibi düşünebilirsiniz.

Son olarak bir patent başvurusu yapılması demek, onun gerçekleşeceği anlamına gelmiyor. Ancak bugün birine sorsak, aynı cevabı alacağımızdan eminiz. Dolayısıyla fikir oldukça güzel. Dileriz ki, Sony gibi büyük bir şirket, bu işin üstesinden gelsin. Bizler de priz aramaktan kurtuluruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ