17.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Facebook Messenger Uygulaması, Anlık Oyunlar Özelliğini Aktif Etti!

Facebook Messenger Uygulaması, Anlık Oyunlar Özelliğini Aktif Etti!

Facebook Messenger Uygulaması, Anlık Oyunlar Özelliğini Aktif Etti!

Facebook Messenger, yeni özellikleri ile güncellenmeye devam etmektedir.

Facebook; Messenger ve Instagram platformlarını sürekli olarak yeni özellikler ile güncellemektedir. Facebook, önceki ay düzenlenmiş olan F8 2017 konferansında anlık oyunlar özelliğini tanıtmıştı. Ve bu özellik Messenger için dün aktif hale getirildi. Messenger üzerinde zaten küçük bazı oyunlar bulunuyordu. Şimdi de anlık oyunlar özelliği ile, Messenger üzerindeki oyun seçenekleri artacak ve kullanıcıların birbirleri ile rekabet edeceği güzel oyunlar ortaya çıkacak.

Yeni özellik olan anlık oyunlar seçeneği aynı zamanda geliştiricilere de açıktır. Böylece yalnızca Facebook‘un kendi sunmuş olduğu oyunların dışında API kullanılarak ta oyun geliştiricilerin, oyunlarına da ulaşmak mümkün hale gelecek. Facebook‘un daha önceden oyunlar konusunda planları olduğu söylenmişti. Zaten birçok kullanıcı mini oyunları tercih etmektedir. Facebook ta bu durumdan haberdar ve kendine pay çıkartmak istiyor. Anlık oyunlar özelliği ile de yapmak istediği bu olacak. Facebook, zaten mobil oyun konusunda bir hayli tecrübeli.

Son olarak duyurulmuş olan Facebook Messenger uygulamasının, anlık oyunlar özelliğinin güncelleme ile bütün kullanıcılara dağıtılması beklenmektedir. Anlık oyunlar özelliğinin kullanıma sunulmasından sonra kullanıcılar ile buluşturulacak ilk oyun Zyngas’s Words With Friends olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ