20.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

AirPods Satışa Sunuldu!

AirPods Satışa Sunuldu!

AirPods Satışa Sunuldu!

Apple‘ın hem iOS hem de macOS cihazları için uyumlu olan AirPods kablosuz kulaklığı satışa sunulmuş durumda. Haberimizde fiyatı ve özellikleri bulunmaktadır.

AirPods; bildiğiniz üzere iPhone 7 etkinliğinde tanıtılmıştı. Kablosuz oluşu ve hem iOS hem de macOS cihazlar ile uyumlu oluşu dikkat çekmişti. Üstelik iCloud üzerinden çalışıyor olması da AirPods için artı puan olmuştu. Ancak AirPods kulaklıkların satışa çıkması beklenenden uzun sürmüştü. Hatta son gelen bilgiler ile 2017 yılının Mart ayında geleceği söylenmişti.

Apple; sürpriz bir şekilde kulaklıkları satışa sundu. Şimdi geldik cep yakan kısımlara. AirPods Türkiye fiyatı 779 TL olarak belirlenmiş durumda. Evet, fiyat oldukça pahalı. Ancak Apple ürünlerine alıştık artık. Siteden satın alma yaparsanız 2 – 3 hafta beklemeniz gerekecek.

AirPods, içerisinde barındırdığı Apple W1 chip sayesinde otomatik olarak cihazlar arasında geçiş yapabilen bir kulaklık. Tam şarj ile 24 saatten uzun bir kullanım süresine sahip.

Airpods |Apple Türkiye Fİyatı|

AirPods Teknik Özellikleri

AirPods kulaklıkların ağırlığı 4 gr. Cihaz yanında şarj kutusu ile birlikte geliyor. Bluetooth özelliği var. Üzerinde Lightning konnektörü bulunuyor. Kulaklık üzerinde çift mikrofon, çift optik sensör, hareket algılayıcı ivmeölçer ve konuşma algılayıcı ivmeölçer bulunmaktadır. AirPods kulaklık ve şarj kutusu ile 24 saatten daha fazla dinleme süresi, 11 saate kadar konuşma süresine sahiptir. Tek şarj ile 5 saat dinleme süresi, 2 saate kadar konuşma süresine sahiptir.

AirPods; iOS 10 ya da daha yeni sürüm yüklü olan iPhone, iPad ve iPod Touch modellerini destekliyor. Ayrıca watchOS 3 ve daha üzeri sürümler yüklü olan Apple Watch modelleri ile ve Mac modellerinde çalışmaktadır.

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nihan dedi ki:

    Bende olsa kesin kaybederim 🙂 bu kadar teknolojiye aşina değilim

BİR YORUM YAZ