19.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

iPhone, iPad veya iPod Nasıl Fabrika Ayarlarına Geri Yüklenir?

iPhone, iPad veya iPod Nasıl Fabrika Ayarlarına Geri Yüklenir?

iPhone, iPad veya iPod Nasıl Fabrika Ayarlarına Geri Yüklenir?

Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan cihazlardan,iPhone, iPad ve iPod gibi Apple ürünleridir. Ancak sorunlar ile karşılaştığımızda en azından yapabileceğimiz çözümleri biliyor muyuz?

Örnek vermek gerekirse, telefon üzerinde bir değişiklikten doğan bir sıfırlama isteği ya da telefonunuzu satarken yapmanız gereken hard reset dediğimiz, yani fabrika ayarlarına döndürmektir. Peki bu Apple ürünlerini nasıl fabrika ayarlarına geri yükleriz?

Öncelikle aygıtınızı hazırlama işleminizi yapmalısınız. Almak istediğiniz yedekleri almalısınız. Bunun için kullanmış olduğunuz bilgisayar ya da Mac‘inize iTunes yazılımının son sürümünü indirip kurmalısınız. Eğer ortamda bilgisayar ya da Mac yok ve aygıtınız çalışır durumda ise yapmanız gereken ayarlar > genel > en alt kısımda sıfırla diyerek tüm ayar ve içerikleri sil diyebilirsiniz.

İkinci yapmanız gereken şey ise bilgilerinizi kaydetmek istiyorsanız, iCloud içerisine girerek saklama alanı içerisine yedek almalısınız.

Cihazınızı Fabrika Ayarlarına Geri Yükleme

Yapmanız gereken ilk şey PC veya Mac‘inizde iTunes açın. Aygıtınızın usb kablosunu kullanarak iPhone, iPad veya iPod‘unuzu bilgisayarınıza bağlayın. Bu bilgisayara güvenilsin mi? diye sorduğunda güven demelisiniz. Aygıtınızın parolasını ve Apple kimliğinizi sorduğunda yazacaksınız. iTunes görüntülendiğinde sol üst köşeden bağladığınız cihazınızı seçin. Özet bölümüne girerek aygıta geri yükleyi seçeceksiniz. Onay vermek için yeniden geri yükleye tıklayacaksınız. Bunları yaptığınızda iTunes, aygıtınızı silecek ve en son iOS veya iPod yazılımını yükleyecektir. Cihazınız fabrika ayarlarına döndükten sonra yeniden başlatılacak.

Bundan sonra cihazınızı sanki az önce sıfır olarak almış gibi ayarlayabilirsiniz. Eğer siz de Apple cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek istiyorsanız, bu şekilde kolayca uygulayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ