19.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Crytek 500 Milyon Dolar Yatırım İle Türkiye Yolunda!

Crytek 500 Milyon Dolar Yatırım İle Türkiye Yolunda!

Crytek 500 Milyon Dolar Yatırım İle Türkiye Yolunda!

Türk girişimcilerin kurduğu Crytek, tüm dünyada adından söz ettiren bir şirket olmuştur. Başbakan Binali Yıldırım‘ın yaptığı açıklamalara göre Türkiye‘ye 500 milyon dolar yatırımla gelecek.

Hepinizin de bildiği gibi Crytek, Crysis ve Warface gibi oyunlar ile tüm dünyaya damga vuran ve üç Türk kardeşin Almanya’da kurduğu bir şirkettir. Ayrıca kendileri CryEngine oyun motorunun geliştiricileridir. Ancak bu Crytek son zamanlarda işlerinin kötü gittiği ve 3 aydır maaşların personellere verilememesi gibi durumlar ile ilgili haberleriyle gündeme gelmeye başlamıştı. Bunun ardından yaptıkları açıklamalarda da bazı ofislerini kapatma kararı almışlardı. Bir küçülmeye gitmeleri gerekiyordu. Crytek firmasının son durumu bilinmezliklere doğru giderken, Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklama ile adeta firmaya müjde vermiş oldu.

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödül Töreninde açıklamalarda bulundu. Konuşma sırasında oyun sektörüne dikkatleri çekti ve “Almanya’da yaşayan bir Giresunlu delikanlı var, bu oyunların dünyadaki liste başı planını yapıyor, Türkiye‘de gelip yatırım yapacak ve öngörülen yatırım da 500 milyon dolar” dedi. Başbakan konuşmasında firmanın ismini vermiyor ancak Almanya’da kurulan ve Giresunlu üç kardeşin kurduğu Crytek firmasından bahsettiği anlaşılıyor. Crytek firmasından bu konuda henüz bir açıklama gelmiş bulunmuyor.

Son olarak Crytek firmasının küçülmeye giderken yaptığı plan doğrultusunda bazı ofislerini kapatmıştı. Ancak bu ofislerin arasında bulunan İstanbul ofisine dokunulmamıştır. Bu da bize yatırımın doğru olduğunu düşündürüyor.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ