19.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

WhatsApp’a Snapchat Özelliği Geldi

WhatsApp’a Snapchat Özelliği Geldi

WhatsApp’a Snapchat Özelliği Geldi

Facebook bildiğiniz gibi düzenli olarak uygulamalarını kendi tarafına çevirmeye devam ediyor. Bu seferki yenilik te herkesi meraklandırdı. WhatsApp‘ta durum güncellemeleri üzerinde değişiklikler yaptı. Messenger Day ve Snapchat Stories özelliklerinin arkasından şimdi de WhatsApp üzerinde de benzer bir seçeneği kullanıcıları ile buluşturmayı planlıyor.

WhatsApp‘ın durum adı verilen bu yeni özelliği, sohbet ve aramalarınızın arasına yeni bir sekme ekleyecek. Ve sizin istediğiniz kişiler ile resim ve video paylaşabilmenize olanak tanıyacak. Şu anda sadece deneme amaçlı bir özellik olan Status (Durum) özelliği şu anda WhatsApp beta versiyonlarında mevcut. Ancak kullanıcıların görebilmesi için telefonlarının ya Root ya da Jailbreak yapılmış olması gerekiyor.

Yani aynı Snapchat üzerinde olduğu gibi WhatsApp‘ta da durumdaki görseller ile ilgili oynamalar yapılabilecek. Ayrıca yazı veya emoji de ekleyebileceksiniz. Tabi ki videoları da kaydettikten sonra değiştirip, süsleyebiliyorsunuz. Durumda hazırlanmış olan bu görseller 24 saat boyunca orada kalabiliyor. Aslında durum güncellemeleri WhatsApp üzerinde bir süredir var. Çeşitlilik sunmadığından dolayı yayınlanmamıştı. WhatsApp üzerindeki bu özelliği ne zaman resmi olarak göreceğiz, merakla bekleyeceğiz.

Son olarak Facebook, Snapchat‘in tüm özelliklerini hem Instagram üzerine hem de WhatsApp üzerine getirecek gibi görünüyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ