20.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Kamuda Çalışmak Üzere 100 bin Memur Alımı Yapılacak!

Kamuda Çalışmak Üzere 100 bin Memur Alımı Yapılacak!

Kamuda Çalışmak Üzere 100 bin Memur Alımı Yapılacak!

Günümüz internet çağında, kamu kurumlarındaki güvenliğin sağlanması büyük bir önem taşımaktadır. Konu ile ilgili yeni adımlar atılması adına 100 bin yeni memur alımı yapılacak.

Ülkemiz adına gerçekleştirilen siber saldırılar, özellikle 15 Temmuz tarihinden itibaren gittikçe artmaktadır. Günümüzde ülkeler arası savaşlar resmen internet üzerinden yapılmaktadır. Kamu kurumları bu konuda gerçekten büyük önem taşımaktadır.

Şu an itibariyle kamu kurumları içerisindeki bilgilerin, kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ya da kullanılan herhangi bir sistemin devre dışı bırakılması çok büyük sorun yaratmaktadır. Yeni adımların atılması doğrultusunda öncelikle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılması planlanan siber güvenlik planı öncesinde adeta siber güvenlik ordusu kurulması için çalışmalar başlamış durumdadır.

Güvenlik önlemlerini en başarılı şekilde uygulamak adına güvenlik ve bilgisayar sistemleri konularında bilgi sahibi personellere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple kamu kurumundaki oluşan açıkların doldurulması gerekiyor. Hükümetin açıklamasına göre yakın bir zamanda kamu kurumlarına yaklaşık 100 bin bilişim personeli alınacak.

Yerleştirelecek olan stratejik kurumlar arasında TÜBİTAK, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Genel Kurmay Başkanlığı‘nda çalışmak üzere bilişim personelleri alınacak. Personellere teklif edilen maaş ise 8 bin ila 20 bin TL arasında olacaktır.

Personel alımlarında aranılan şartlar ise, dört yıllık yani lisans üniversite mezunu olmak şartı aranıyor. Ayrıca ek olarak, yazılım geliştirme ya da büyük ölçekli sistemleri en az 3 – 5 yıl aralığında yönetmiş olmak gerekiyor.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ