17.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bluetooth 5 Tanıtıldı!

Bluetooth 5 Tanıtıldı!

Bluetooth 5 Tanıtıldı!

Daha yüksek hızlarda aktarma yapan ve geniş kapsama alanı sunacak olan Bluetooth 5 tanıtıldı.

Bluetooth 5 resmi olarak tanıtılmış durumda. Aslında yüksek aktarma hızının dışından nesnelerin interneti için önemli bir hamle olacak olan Bluetooth 5, bundan sonra çıkacak yeni nesil teknolojilerde bulunacak.

Bluetooth 5 üzerine yoğunlaşacak olursak şunları söylemek mümkün olacaktır. Bluetooth 4.2 standartlarına göre, 4 kat daha fazla kapsama alanına sahip olacak. En az 8 kata kadar daha hızlı veri aktarımı gerçekleştirebilecektir. Ve tabi ki 2 kat daha hızlı olacak. Kapsama alnının genişlemesi derken, örnek olarak akıllı evler üzerinde çok işe yarayacak olan bir proje olacak. Yani Bluetooth 5 ile cihazlar arasında çok daha hızlı iletişim kurulup, veri aktarımı yapılabilecek. Kapsama alanı genişleyecek derken de kablosuz iletişimde yeni bir devir başlayacak gibi görünüyor.

Bluetooth 5, düşük enerji tüketimi yapacak. Cihazların bataryalarını yormayacak seviyelerde çalışacak. Bu aslında Bluetooth 5 teknolojisinin rahatlıkla endüstriyel alanlarda kullanılabileceğini de göstermiş oluyor. Ayrıca Bluetooth 5 teknolojisinin akıllı telefonlar ve bilgisayarlar üzerinde kullanılması bekleniyor.

Son olarak ta Bluetooth 5 teknolojisi, önceki sürümlere göre daha güvenli olması ile biliniyor. Teknoloji önümüzdeki yeni nesil cihazlar için planlanmaya başladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ