18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Yerli Yapım FPS Oyunu: The Last One

Yerli Yapım FPS Oyunu: The Last One

Yerli Yapım FPS Oyunu: The Last One

Yerli yapım olan oyunlar arasına bir yenisi daha ekleniyor. Adeta mükemmel grafiklere ve güzel bir konuya sahip olan The Last One, oyun tutkunlarının desteklerini beklemektedir.

Son dönemlerimizde Türk oyunlarında, hem sayısal hem de kalite olarak büyük artış görmekteyiz. Şimdi de yeni bir yerli FPS oyunu olarak gelen The Last One oyunculardan destek bekliyor.

The Last One oyununu biraz ele alacak olursak, konusu ve mekan yapımları bir harika diyebiliriz. Oyun İstanbul‘da geçiyor ve 2023 yılında yapılan bir bilimsel deney sonrası İstanbul‘un harap oluşunu konu alıyor. Deneyin neden yapıldığı ya da neden böyle bir sonucun ortaya çıkması ile ilgili bir bilgiye rastlanmıyor. Ancak oyun, hepinizin hatırlayacağı Ben Efsaneyim (I’m Legend) filmine konu olarak çok benziyor.

The Last One oyununda canlandırdığınız karakter ise, İstanbul üzerinde herkesin öldüğünü ya da kaybolduğunu ve bunun sonucunda tek kaldığını düşünen birisiniz. Oyun içerisinde de bu sebeple kendimize The Last One yani sonuncu takma adını takmış oluyoruz. Oyunu oynarken sürekli acaba İstanbul üzerinde benden başka biri kaldı mı diye aranacaksınız. Bu kolay bir serüven olamayacak gibi görünüyor. Çünkü zaman zaman karşımıza bilimsel deneylerden etkilenmiş olan zorlayıcı zombiler de çıkacak.

Oyun içerisinde 3 farklı multiplayer modu bulunacak. Bunlardan birisi ordu ve isyancı savaşını konu alacak olan çoklu oyun modudur. Ayrıca sürekli zombilerin karşımıza çıkacağı bir çoklu oyun modu da bulunacak. Ayrıca yerli yapım olan The Last One oyunu, 4K’ya destek vermektedir.

Oyun İçerisinden Bir Ekran Alıntısı

Oyun Phoenix Game And Publisher Studio yapımıdır. Oyun içerisindeki yapılara bakıldığında İstanbul‘un titizlikle işlendiğini görüyorsunuz. İçlerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Taksim, Vezneciler ve Fatih gibi İstanbul‘un popüler semtleri görülmektedir. Ayrıca Erdal Bakkal ve Faruk Eczanesi gibi mizah yapılan dükkanlar da oyunda yer almaktadır.

The Last One yerli yapım FPS oyunu, şu anda sizlerden Steam Greenlight üzerinden destek beklemektedir. Dilerseniz bu bağlantıdan oyunun Steam üzerinde yer alabilmesi için evet oyu kullanabilirsiniz. Oyun içerisinde Ingilizce, Fransızca, Almanca, Portekizce, Italyanca, Rusça ve Türkçe dil seçenekleri bulunacak. Umarız The Last One, bir Türk yapımı FPS oyunu olarak istediği desteği bulur.

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ