22.10.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Apple’ın 10. Senesine Özel Çıkaracağı Modelin Adı iPhone X Olacak!

Apple’ın 10. Senesine Özel Çıkaracağı Modelin Adı iPhone X Olacak!

Apple’ın 10. Senesine Özel Çıkaracağı Modelin Adı iPhone X Olacak!

Apple, iPhone X modeli ile kullanıcılarını yepyeni bir konsept ile buluşturmayı düşünüyor. Peki iPhone X ismini nereden alıyor?

Hatırlayacaksınız ki, iPhone 7 piyasaya sunulduktan hemen sonra gözler yeni modelin ne olacağı hakkındaki bilgilere çevrilmişti. Ayrıca Apple şirketinin yeni telefon modeline vereceği isim uzun süredir tartışılmaktaydı. Aslında Apple‘ın normal gidişatına baktığınızda iPhone 7 sonrasında kesinlikle iPhone 7S geleceğini söyleyebilirdik. Ancak 2017 Apple için anlamlı bir yıl, ve bu da özel bir ürün çıkartmayı gerektiriyor. Yeni modelin ismi için iPhone 8 deniyor ancak yeni bir isim daha ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Apple şirketinin 10. yılı olması sebebiyle yeni modelinde iPhone 8 ve iPhone 9 isimlerini atlayarak özel bir model üretecek. Bu modelin adı da Forbes’e göre iPhone X olacak. Diğer iPhone modellerinden hepsinden daha farklı bir yapıda olacak. Bu sebeple X Apple‘ın kullanacağı bir isim olabilir.

Aslında Apple‘ın bu ismi tercih etmesindeki en büyük etken, iPhone modellerin ilerleyişini bozmayacak olmasıdır. Seneye yeniden iPhone 8 ismi ile devam edebilirler. Bu iddiaların doğruluk payı olup olmadığını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ