22.02.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Google Cardboard VR Ne Kadar Sattı?

Google Cardboard VR Ne Kadar Sattı?

Google Cardboard VR Ne Kadar Sattı?

Google şirketinin yaptığı açıklamaya göre Cardboard VR cihazlarının satış rakamlarının barajı geçtiğini söylemişler. Bu ucuz ürün için gerçekten  büyük bir başarıdır.

Şu anda piyasada bulunan sanal gerçeklik gözlüklerinin öncüsü olarak, Google Cardboard VR cihazını gösterebiliriz. Çünkü kartondan bir sanal gerçeklik çözümü ürettiler. Başarılarını da sadece üretim yaparak değil, satarak ta geliştirdiler. Google şirketinin yaptığı açıklamaya göre bugüne kadar satılan Google Cardboard VR gözlüklerinin satış rakamı 10 milyon barajını aşmış durumda. Bu rakam inanılmaz bir gerçek. Çünkü bu satış rakamının içerisinde Google‘ın daha gelişmiş VR çözümü olan Daydream yer almamaktadır. Ancak bunun yanında Samsung Gear VR da harika satış rakamlarına ulaşmış durumdadır.

2016 Ocak ayından 2017 Ocak ayına kadar geçen sürede, Google ve Samsung 5 milyon adet VR cihazı satışı gerçekleştirmiş. Google, 2016 Ocak ayına kadar zaten 5 milyon satış barajına ulaşmıştı. Yani geriye kalan süre içerisinde de 5 milyon daha Cardboard VR cihaz satılmış. Bu zaman içerisinde Samsung şirketi de 5 milyon adet Gear VR cihaz satmayı başarmış. Bu satış rakamları iki şirket arasındaki rekabeti de arttırmış durumdadır. Ama bunun yanında sanal gerçekliğin hayatımıza nasıl hızlıca girdiğini de bizlere göstermiş oluyor. Google ve Samsung firmalarının bu başarıları VR uygulamalarına da değer katmıştır. Şöyle söyleyelim, Play Store üzerindeki 30 ve üzeri VR uygulaması şu anda 1 milyon indirilme barajını aşmış durumdadır. Google şirketinin kendi uygulaması ise 160 milyondan fazla indirilmiş. Ancak uygulamayı indiren insanlara bakıldığında Cardboard ya da Daydream kullanmadıkları tespit edilmiş.

Son olarak hepinizin bildiği gibi Daydream, Cardboard VR‘dan daha gelişmiş ve pahalı bir üründür. Ancak satın alan kişilerin Daydream VR ile en çok Youtube videoları izlediği ortaya çıktı. Daydream VR ile geçirilen zamanın yarısından fazlası Youtube üzerinden izlenen videolar ile geçmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ