18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bazı Kanallar Da beIN Medya’ya Satıldı!

Bazı Kanallar Da beIN Medya’ya Satıldı!

Bazı Kanallar Da beIN Medya’ya Satıldı!

Bildiğiniz gibi Digitürk’ü bu sene içerisinde Katarlı şirket beIN Medya satın almıştı. beIN Medya şimdi ise Ferit Şahenk’ten Star TV, NTV ve NTV Spor kanallarını da satın aldı.

Kısa bir süre önce Katarlı firma olan beIN Medya, Digitürk’ü satın almıştı. Lig TV başta olmak üzere birçok kanala da beIN ismini vermişti. Dünyaca ünlü medya grubu olan beIN Medya grubu, şimdi de Ferit Şahenk’in sahip olduğu Doğuş grubu kanalları olan Star TV, NTV ve NTV Spor başta olmak üzere Kral TV, Kral Pop, Euro Star ve NTV Avrupa kanallarını da satın aldı. beIN Medya bunlara ek olarak radyo kanalları olan Kral FM, Kral Pop, Kral World ve NTV Radyo’yu da satın almış oldu.

Bazı bilgilere göre ise şu anda Doğuş Yayın Grubu bünyesinde olan National Geographic Türkiye’nin de ne olacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Ferit Şahenk’in ise yapılan satışın karşılığında beIN Medya şirketinin Türkiye’deki hisselerinden yüzde 30’luk bir pay alacağı söylenmektedir. Böylece beIN Medya, Digitürk’ün ardından şifresiz yayın yapan kanallara da girmiş olacak. Ancak NTV, Star TV ve Kral TV kanallarının da isimlerinin değiştirilip değiştirilmeyeceği hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Ama bizce onlar da kesinlikle değişecektir.

beIN Medya şirketinin yapılan bu satış sonuçlarının henüz rakamları net olarak belli değildir. Çünkü henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor. Tabi ki de ilerleyen saatlerde veya günlerde açıklama yapılacak. Ve satış detayları ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte olabilecek herhangi bir değişiklik te netlik kazanacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ