18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Ayakkabı Kutusundan akıllı telefonlar ile projeksiyon cihazı nasıl yapılır?

Ayakkabı Kutusundan akıllı telefonlar ile projeksiyon cihazı nasıl yapılır?

Ayakkabı kutularınızı atıyorsanız çok üzüleceksiniz. Çünkü ayakkabı kutusundan mükemmel bir projeksiyon cihazı yapabilirsiniz. Bunun için akıllı telefon, mercek ve ayakkabı kutusu yeterli!

Akıllı telefonlarınızın ekranları küçük geliyorsa, onları koca bir ekrana çevirmek çok basit. Bunun için evdeki imkanlarınız ile küçük bir sinema salonuna çevirebileceğiz.

Ortalama 10 dakikanızı alacak çok kolay Kendin Yap | DIY videosu en altta bulunmaktadır. Öncesinde bunla ilgili malzeme ve yapılış adımlarını anlatacağız.

Önce gerekli malzemelerimiz olan, bir büyüteç camı, bir ayakkabı kutusu, bir kalem, bir maket bıcağı ve bir sıcak silikon tabancasını hazırlayalım.


Nasıl Yapılır?

İlk önce ayakkabı kutusunun yan kısmına, bir kalem ile mercek şekli çizilir ve mercek deliği açılır. Yapıştırıcı ile mercek montajı yapılır.

Ayakkabı Kutusundan akıllı telefonlar ile projeksiyon cihazı nasıl yapılır? | İşlem 1

Mercek yerleştirme işi bittikten sonra akıllı telefonunuzu kutu içinde sabit tutacak karton tutgaçlar yapmanız gerekiyor. Sabitleme işini yaparken netlik kazandırmak için telefonunuzu ileri geri hareket ettirin. Netlik hazırsa, açtığınız videoyu izlemek için ışığınızı kapatın ve keyfinize bakın.

Ayakkabı Kutusundan akıllı telefonlar ile projeksiyon cihazı nasıl yapılır? | İşlem 2


İşte size kolay projeksiyon yapma videosu | Kendin Yap | DIY


Ayakkabı Kutusundan akıllı telefonlar ile… paylaşan: gelgez.net

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ