25.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Eski bavullardan salonunuza harika raflar yapın!

Eski bavullardan salonunuza harika raflar yapın!

Eski bavullardan salonunuza harika raflar yapın! Kendin Yap | DIY

Eğer bir eskicide eski bavul görürseniz yada arkadaşınızda mutlaka alın. Çünkü eski bavullarla salonunuza yada oturma odanıza mükemmel rafla hazırlayabilirsiniz.

Bavul Projemiz bir Kendin yap DIY projesi diyebiliriz. [(D.I.Y. veya DIY, İngilizce:Do It Yourself) 1950’li yıllardan beri, Herhangi usta yada işi bilen uzman kişiye ihtiyaç duymadan yapacağımız  inşaat ve dekarasyon işlerinin hepsine verilen addır.]

Eğer bavul raflarınıza ağır şeyler koyacaksanız size önerimiz altına inceden bir sunta konulması.Eğer hafif şeyler konucaksa o zaman sadece L destek aparatları alarak bavullarınızı duvarda tutabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler

  • 2 adet raf malzemeleri yada L destek
  • 1 adet eski bavul
  • Matkap
  • Terazi
  • Kurşun Kalem

Raf yapımı ve Bavulların yerleştirilmesi

Bunu yapmak için bize öncelikle bir eski bavul ve 2 adet raf malzemesi gerekmektedir.Raf malzemeleri herhangi bir yapı markete gidebilirsiniz.

Bavulunuzun ölçülerini bir metre yardımı ile kağıda yazın. Bavulun ölçüsünü enini ve boyunu alın.Bavulu 2’ye böldüğümüzde bize 2 adet raf olacaktır.Bunları duvara sabitlememiz içinde toplamda 4  adet L desteğine ihtiyacımız var.Genelde bu destekler L şeklindedir. Yapı marketten aldığınız desteklerin duvara hangi vidaların olacağı hakkında bilgi alın ve bu vidalardan isteyin.

Şimdi Duvarımızın boş kısmını ele alalım. Bavul rafları üst üstemi yoksa yan yana mı gelecek şekilde kafanızda ve kağıtta ayarlayın.

Evinizde terazi varsa bu size çok faydalı olacaktır.Bir kurşun kalem alın ve rafın oturacak kısmını duvarda terazi yardımıyla düzleştirdikten sonra çizin.(Alt fotoğrafta 1.adım)

Şimdi aldığınız L desteklerini düz çizginin altına koyun ve L desteğinin duvara vidalanacak deliklerinin yerlerini belirleyin.Bunu diğer destek içinde yapın.L desteklerin vidalama kısımlarını işaretlemiştik. Şimdi matkap yardımı ile delelim.(Alt fotoğrafta 3.adım) L desteklerimizi duvara sabitleyelim.

Şimdi sıra bavulumuzu kesme işinde. Size önerim evde çok zaman kaybedersiniz.Bir mobilya atölyesi bulun ve orda rahatlıkla bir kaç dakika da kestirebilirsiniz.

Kesilmiş yarım bavulunuzu yerleştirdiğiniz  L desteklerine sabitlemeliyiz.Alttaki şekilde 4. adımdaki gibi sanki rafı L desteğe sabitliyormuş gibi vida atın.

 

Raf yapmanın aşamaları

Raf yapmanın aşamaları

 

Bavul rafınızı kontrol ettikten sonra üstüne hafif dekoratif malzemelerle süsleyebilirsiniz.

Raflarınız hazır.İyi Günlerde Kullanın!

 

Eski bavullardan salonunuza harika raflar yapın!

Eski bavullardan salonunuza harika raflar yapın!

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ